ایرنا/ معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان گفت: جمهوری اسلامی برای حضور بانوان در میادین ورزشی هیچ محدودیتی ندارد بلکه با کمک های ویژه و قابل توجه از این حوزه حمایت می‌کند.
سیدمحمد پولادگر شامگاه شنبه در آیین قدردانی از قهرمانان کرمانی پارالمپیک توکیو افزود: مصداق این گفته، زهرا نعمتی است که پرافتخارترین ورزشکار کشور به شمار می رود، او سه مدال طلا را در سه المپیک لندن، ریو و توکیو برای کشور کسب کرده است.
وی اظهار داشت: ورزشکاران می‌دانند در اوج ماندن و آمادگی یک ورزشکار در سه پارالمپیک بسیار دشوار است و موفقیت های او و سایر خواهران بیانگر این موضوع است که باوجود سیاه نمایی که در دنیا علیه نظام انجام می شود، همچنان می بینم که بانوان فعال و پرامید و پرنشاط در عرصه ورزش حضور دارند.
معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه امکان پنهان کاری در حوزه ورزش کشور وجود ندارد تصریح کرد: تمامی دنیا موفقیت های حوزه ورزش ایران را می بیند که نشانگر برنامه ریزی و توسعه کشور است.
وی ادامه داد: ۱۹ موفقیت بین المللی ورزش قهرمانی در دولت سیزدهم به دست آمده که از این میزان ۹ مورد در حوزه بانوان بوده است و این آمار نشانگر وجود زمینه فعالیت بانوان ورزشکار در کشور است.حمایت بی نظیر کشور از معلولان
پولادگر اضافه کرد: ایران از محدود کشورهایی است که سرمایه گذاری و امکانات ویژه ای به معلولان اختصاص داده است.
وی ادامه داد: ایران در تجلیل از معلولان پاراالمپیک و المپیکی ها و مساوی دیدن آنان جزو کم نظیرترین کشورها است.
همچنین در این آیین از سعید مختاریان مربی تیم وزنه برداری ایران، سیدمهدی شاهرخی مربی دو و میدانی، منصور پورمیرزایی وزنه برداری، سعید افروز دوومیدانی در مسابقات پارالمپیک توکیو قدردانی شد. در ادامه نیز از مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و مدیران پیشین این اداره کل، رییس فدراسیون جانبازان و معلولان قدردانی شد.
بومی سازی ۵۳ تیم لیگ برتری
همچنین میثم پاریزی شامگاه شنبه در آیین قدردانی از قهرمانان کرمانی مسابقات پارالمپیک توکیو افزود: کرمان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: استان کرمان ۱۵ باشگاه صنعتی دارد و فعالیت و ظرفیت صنایع موجب شده امروز ۵۳ تیم در لیگ های برتر کشور را در این استان داشته باشیم و این تیم ها باید بومی سازی شود. اگر نتوانیم در استعدادیابی و استعدادسنجی کار کنیم اینگونه هزینه ها شاید فقط هدررفت منابع استان باشد.
وی اظهار داشت: تفاهم نامه‌ای با آموزش پرورش منعقد کردیم که در حوزه استعدادسنجی از ظرفیت این اداره کل استفاده کنیم و این اداره می تواند در تکمیل چرخه بازیکنان بومی استان کرمان به لیگ برتر کمک کند.
تاکید بر توسعه متوازن کرمان
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ظرفیت‌های ورزش استان کرمان با هم‌افزایی فرابخشی رشد یافته و امروز شاهد افتخاراتی از ورزشکاران این استان هستیم.
وی تصریح کرد: نگاه ما در توسعه ورزش استان باتوجه پراکندگی آن متوازن است؛ کرمان با ۲۳ شهرستان، ۱۱ درصد وسعت و چهار درصد جمعیت کشور را دارد و تلاش کردیم خدمات توسعه متوازن را به رغم ظرفیت های کشاورزی و صنعتی برخی شهرستان ها حفظ کنیم.
پاریزی یادآور شد: ۳۰۰ هزار متر مربع طی ۴۰ ماه گذشته به فضای ورزشی استان کرمان اضافه شد و ۴۳ صدم درصد سرانه ورزشی استان دراین مدت به ۶۵ صدم درصد رسید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: امیدواریم که با اعتبارات سفر ریاست جمهوری بتوانیم سرانه ورزشی استان کرمان را افزایش قابل توجهی بدهیم تا بخشی از پروژه‌های نیمه تمام استان تکمیل و افتتاح شوند، همچنین در این زمینه از سایر ظرفیت ها نیز استفاده می‌شود تا این مهم رقم بخورد.
وی ابراز داشت: استاندار کرمان از ابتدای حضور در این استان پیگیر تعهدات و بودجه استان بوده و امروز تعهدات ما به قهرمانان پارالمپیک استان کرمان انجام خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: بانوان با پوشش اسلامی در رقابت های بین المللی حاضر شدند و امیدوارم تلاش و افتخارآفرینی آنان نهادینه و الگویی برای جامعه باشد.
افتتاح ورزشگاه‌ها و مجموعه های ورزشی
وی عنوان کرد: از ظرفیت قانونی ماده ۲۷ سعی کردیم نهایت بهره برداری داشته باشیم و ظرفیت صنایع را پای کار بیاوریم و امروز سه ورزشگاه شرکت مس در استان کرمان آماده افتتاح شده است.
پاریزی ادامه داد: دو ورزشگاه بزرگ نیز در سیرجان احداث شده و بازسازی ورزشگاه فجر بم را داشتیم که این ورزشگاه نیز با اعتباری قابل توجه بازسازی شد.
وی بیان کرد: تیم فوتبال بانوان خاتون بم هشت سال متوالی قهرمان لیگ برتر کشور است که این امر، ظرفیت بالای بانوان استان را به نسبت آقایان نشان می دهد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری از محل ماده ۲۷ با ظرفیت قانونی در استان کرمان رقم خورده است.
فعالیت ۱۶۲ سمن جوانان کرمان
پاریزی با بیان اینکه ۱۶۲ سمن جوانان در استان کرمان فعالیت دارند گفت: این سمن‌ها در طرح های ملی و بسته های معیشتی در کنار سپاه ثارالله استان کرمان اتفاقات مثبتی در استان کرمان رقم زد؛ همچنین گروه های جهادی در سیل جنوب، شیوع کرونا، توزیع بسته های معیشتی، راه اندازی مجمع خیران ازدواج و ازدواج ۵۰ زوج طی سال جاری فعالیت داشتند.
وی در ادامه از مجموعه مدیران وزارت ورزش و جوانان کشور و استان کرمان، پیشکسوتان، هیات‌های ورزشی، رسانه ها و ادارات شهرستان ها و جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان قدردانی کرد.
همچنین در این آیین از سعید مختاریان مربی تیم وزنه برداری ایران، سیدمهدی شاهرخی مربی دو و میدانی، منصور پورمیرزایی وزنه برداری، سعید افروز دوومیدانی در مسابقات پارالمپیک توکیو قدردانی شد.
همچنین در ادامه از مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و مدیران پیشین این اداره کل، رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و تعدادی از پیشکسوتان ورزش استان قدردانی شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar