خراسان/ شوهرم هر روز دوست دارد با او رابطه زناشویی داشته باشم. به دلیل همین موضوع با هم دعوا می کنیم. به او می گویم این گونه درست نیست ولی باز هم اصرار دارد.

پاسخ مشاور

مخاطب گرامی، موضوع مطرح شده از سوی شما ممکن است به صورت های مختلف، مشکل بسیاری از زوج ها باشد و از طرفی بنا به ملاحظات موجود، کمتر در این باره صحبت شده است. هر چند شما به سن و سال خود و همسرتان و همچنین زمان ازدواج تان اشاره نکرده و توضیح نداده اید این درخواست های همسرتان از ابتدای ازدواج بوده یا خیر؟ یا این که آیا در این مدت، متوجه رفتارهای نامتعارف یا غیر عادی همسرتان در رابطه با نیاز و نوع روابط زناشویی وی شده اید؟ و سوالات دیگری که برای رسیدن به تشخیص درست باید پاسخ آن ها را داشته باشم، با این حال، سعی می کنم در این باره توضیحات جامعی را مطرح کنم که امیدوارم برای شما نیز راهگشا باشد و توصیه می کنم حتما به یک مشاور و متخصص سکسولوژی مراجعه کنید تا در صورت غیر طبیعی بودن این مسئله، راهکارهای لازم برای درمان را به شما و همسرتان ارائه دهد.

در بسیاری از موارد، داشتن میل جنسی بالا از سوی هر یک از زوج ها یک مزیت محسوب می شود و در موارد زیادی، خانم ها از کمبود میل جنسی و سرد مزاجی شوهران خود گلایه مند هستند و این موضوع نشان می دهد که نداشتن تعادل چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش میل جنسی، آسیب هایی به همراه دارد که باید برطرف شود. برخی باورهای نادرست درباره روابط زناشویی وجود دارد که قبل از هر چیز لازم است به برخی از آن ها اشاره و سپس درباره کلیات موضوع صحبت کنیم.

به تعاملات عاطفی بی توجه نباشید

یکی از باورهای اشتباه این است که برخی زن و شوهرها، رابطه زناشویی را فقط انجام عمل نزدیکی و رابطه فیزیکی می دانند و این طرز تفکر باعث می شود خود را از لذت دیگر تعاملات و مناسبات عاطفی که می تواند بین زن و شوهر وجود داشته باشد، محروم کنند. این افراد اگر دچار محرومیت ها و محدودیت های جسمی مانند بیماری و... بشوند و امکان برقراری رابطه زناشویی خود را برای مدتی از دست بدهند، بسیار آزرده و آسیب پذیر می شوند. در حالی که می توان رابطه زناشویی را شامل انواع تعاملات ممکن بین زن و شوهر و حتی یک معاشقه ساده و بدون نیت ارضا دانست که حد و مرز مشخصی برای آن متصور نیست و می تواند همراه با اوج لذت جنسی برای هر دو نفر باشد و فقط در ارضاء خلاصه نشود.

ویژگی های همسرتان را بشناسید

تعداد روابط زناشویی در افراد مختلف فرق می کند و هیچ فردی نمی تواند برای آن نرم، عدد و رقم تعیین کند زیرا به عوامل و ویژگی های فردی و شخصیتی بستگی دارد. البته در مواردی که الگوی رفتاری جنسی بیمارگونه مثل رفتارهای وسواسی جنسی، اعتیاد جنسی و غیره مطرح می شود، بحث های متفاوتی مد نظر قرار می گیرد ولی در مجموع رسیدن به شناخت نسبی لازم است تا زن و شوهر بتوانند در این زمینه به توافق برسند. به طور معمول، زن و شوهر در سال های اول زندگی مشترک می توانند تا حدود زیادی از خلق و خو و عادت های رفتاری یکدیگر با خبر شوند و بر همین اساس، زمینه رسیدن به توافقات نسبی را برای خود و همسرشان فراهم کنند.

دلایل تغییر الگوی روابط زناشویی را بررسی کنید

کمیت و کیفیت روابط جنسی یکی از مواردی است که انتظار می رود به مرور زمان بین زوج ها به خوبی مدیریت و حل شود چرا که به شناخت کافی خود و طرف مقابل و رسیدن به توافق نیاز دارد. بدون تردید اگر کیفیت روابط زناشویی مطلوب باشد، می تواند بر کمیت آن تاثیر گذار باشد. هر چند که علاوه بر ویژگی های فردی و شخصیتی، شرایط زمانی و مکانی نیز بر این روابط تاثیر دارند. به عنوان مثال تعداد دفعات رابطه زناشویی زوج ها در ابتدای ازدواج با سال های بعدی زندگی آن ها تفاوت دارد.

موارد غیر طبیعی و تغییرات ناگهانی در الگوی روابط زناشویی، نیاز به بررسی و اظهار نظر از سوی متخصص دارد بنابر این هر یک از زوج ها که احساس می کند ناهماهنگی در روابط زناشویی با همسرش دارد، باید ابتدا دلایل احتمالی بروز این ناهماهنگی را بررسی و سپس با کمک گرفتن از متخصصان مربوط، برای حل مشکلات و درمان نارسایی ها و اختلالات موجود اقدام کند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar