خراسان/ زندگی همه ما پر از روزهای بالا و پایین است. همه ما روزهایی شاد هستیم و روزهایی غم عالم را داریم. این موضوع استثنا هم ندارد و زندگی هر کسی به اندازه خودش بالا و پایین دارد! در واقع تعریف زندگی، همین لحظه های کنار هم بودن است و بدون یکی، آن یکی بی معنا می شود؛ اما در بین همه این روزها و سختی ها و آسانی ها، این ما هستیم که تصمیم می گیریم چه حالی را برای خودمان رقم بزنیم! می توانیم تمام روز، یک جا بنشینیم و غصه بخوریم و آه بکشیم یا این که با همه مشکلات و دغدغه هایی که داریم، سعی کنیم روحیه خودمان را حفظ کنیم و لبخند بزنیم و زیر بار مشکلات له نشویم. در واقع موضوع مهم، این است که زندگی قسمت های خوب زیادی دارد که ما گاهی ساده و بی تفاوت از کنار آن ها رد می شویم؛ مثلا تا به حال دقت کرده اید چه نعمت هایی دارید که خیلی از آدم های اطرافمان آن ها را ندارند؟!

فهرست نعمت هایت را بنویس!

امروز از همه نعمت هایی که دارید؛ اما به آن ها توجه کافی نمی کنید، فهرستی تهیه کنید. نعمت هایی که تا آن ها را از دست ندهیم یادمان نمی آید چه چیز مهمی داشته ایم ؛ مثلا سلامتی عزیزانمان و خودمان....لبخند مادر و گرمای دست پدر...چشمانی که با آن می توانیم همه جا را ببینیم و گوش هایی که می توانیم صدا ها را بشنویم. در واقع، اگر کمی منصف باشید این فهرست بی انتهاست! شما هزاران هزار نعمت بزرگ و دوست داشتنی دارید، فقط به کمی دقت و تمرکز در داشته هایتان نیاز دارید. موضوع خیلی مهم این است که هر چقدر شما قدرشناس تر و پر انرژی تر باشید، زندگی اتفاق های قشنگ تری را برایتان پیش می آورد و هر چقدر بیشتر غصه بخورید و آه بکشید، متاسفانه اتفاق های ناخوشایند بیشتری به سمت شما سرازیر می شود. در هر حال انتخاب با خود شماست که کدام یک را می پسندید؟

برای دل چه کسی کاری می کنید؟!

امروز برای خودتان یک رسالت در نظر بگیرید. علاوه بر این که روی خودتان و فکر و ذهنتان برای بهتر و زیباتر دیدن تمرکز می کنید، عشق به زندگی و دیدن نعمت ها را در دل یک نفر دیگر زنده کنید. آن یک نفر می تواند یکی از اعضای خانواده یا از دوستانتان باشد پس دست به کار شوید و امید به زندگی را حداقل در دل یک نفر ایجاد و انرژی مثبت این کار را در زندگی خودتان نیز احساس کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar