برترین ها/ به نقل از رسانه فارسی زبان؛ بیشتر مردم فقط ۲۵ تا ۵۰ درصد مقدار توصیه ‌شده کرم ضدآفتاب استفاده می‌کنند.

استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوصا در روزهای آفتابی برای محافظت از پوست در برابر آسیب‌دیدن ضروری است.

اما با وجود نشان‌های تجاری، اس‌پی‌اف‌ها (SPFs)، فرمول‌ها و روش‌های استفاده مختلف، سخت بتوان فهمید که چقدر کرم ضد آفتاب نیاز دارید تا در برابر اشعه‌های قوی خورشید محافظت شوید.

خوشبختانه، اکثر متخصصان پوست چند نکته اصلی درمورد استفاده از ضدآفتاب را برای ایمن نگه‌داشتن پوست شما از تابش خیره‌کننده بی‌امان خورشید توصیه می‌کنند.

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، ای‌ای‌دی (AAD) یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید بدانید، این است که چه مقدار ضدآفتاب باید استفاده کنید.

اگرچه بیشتر مردم می‌دانند که کرم ضد آفتاب را باید تکرار کرد، اما دانستن مقدار استفاده از آن، بخش جدایی‌ناپذیر این معادله است – به‌خصوص به این دلیل که فرایند استفاده در دستورهای مختلف متفاوت است.

آکادمی پوست آمریکا براساس یک قانون کلی برای لوسیون‌ها و کرم‌ها، توصیه می‌کند که دستورالعمل حدود ۳۵ گرم (یک اونس) یا مقدار کافی از کرم ضد آفتاب برای پرکردن یک لیوان شات را دنبال کنید و سپس با توجه به اندازه بدن خود، آن را تنظیم نمایید.

این مقدار ممکن است زیاد به نظر برسد، اما یک لیوان پر از کرم ضد آفتاب معمولا برای پوشاندن آن نواحی از سر تا پای بدن که در معرض آفتاب است، کافی به نظر می‌رسد.

افشانه‌های ضدآفتاب معمولا نسبت‌به لوسیون‌ها دردسر کمتری دارند، اما این بدان معنی است که هنگام استفاده از آن، باید مراقب باشید تا مقدار اس‌پی‌اف کامل را دریافت کنید - و نقطه‌ای روی بدن خود را بدون پوشش کرم باقی نگذارید.

میزان پوشش لازم برای اثربخشی یک ضدآفتاب افشانه‌ای به دست‌کم شش ثانیه افشانه در هر نقطه نیاز دارد - تقریبا چهار ثانیه بیشتر از آن‌چه بیشتر مردم استفاده می‌کنند.

بنابر اعلام آکادمی پوست آمریکا کسانی که کرم ضد آفتاب افشانه‌ای انتخاب می‌کنند، باید پس از اسپری‌کردن، آن را به پوست بمالند، به‌خصوص اگر قبلا در فضای باز بوده باشند، زیرا این روش [افشانه‌کردن] می‌تواند به پوشش ناهموار و محافظت‌نشدن پوست منجر شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar