مجله دلگرم/ اگر به دنبال این هستید که طول عمر جارو برقی خود را افزایش دهید و از زود خراب شدن آن جلوگیری کنید، این قسمت را تا انتها مطالعه کنید. اگر اشتباهات زیر را مرتکب نشوید، طول عمر جارو برقی شما چند برابر خواهد شد. 
گرفتگی ها را برطرف نمی کنید
هر بار بعد از این که جارو برقی می کشید، به لوله خرطوم آن نگاهی بیندازید. اگر چیزی آن جا گیر کرده، حتما آن را خارج کنید و اجازه ندهید که آشغال در آن تجمع پیدا کند. با انجام این کار مکش جارو هم بیشتر خواهد شد.
جاروبرقی را از برق نمی کشید
شاید بسیاری از اوقات؛ بخاطر تنبلی بعد از تمام شدن کارتان جارو را از برق نکشید؛ اما انجام این کار خطرناک است و از طرفی عمر جاروبرقی را هم کم می کند.
فرچه جاروبرقی را جدا نمی کنید

اکثر جارو برقی ها؛ در قسمت ورودی لوله سری های چرخان دارند که مخصوص مکش آشغال و کثیفی از روی فرش می باشد و ممکن است بعد از مدتی مو، آشغال و آلودگی داخل آن جمع شود و درست کار نکند. کافی است که یک قیچی کوچک بردارید و به آرامی آشغال ها را قیچی کرده و جدا کنید تا فرچه تمیز شود و در نهایت با شانه مخصوص روی آن بکشید.
کیسه جاروبرقی را خالی نمی کنید
اگر جارو برقی شما کیسه ای است، هر زمان که از آشغال پر شد، باید آن را خالی کنید که در غیر این صورت اگر به طور منظم این کار را انجام ندهید، مجبور می شوید که بعد از مدتی مدام کیسه را تعویض کنید.
فیلتر ها را تمیز نمی کنید
جارو برقی ها با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما همه فیلترها گاهی نیاز به تعویض یا تمیز کردن پیدا می کنند؛ البته فیلتر های قابل شستشو هم وجود دارند که با دستورالعمل خاص باید آن ها را بشویید.
سَریِ جارو برقی را عوض نمی کنید
سری جارو برقی باید قدرت چرخش داشته باشد تا بتواند جرم ها و آشغال ها را جمع کند؛ اما اگر احساس می کنید که لق شده، یعنی وقت تعویض آن رسیده است.
از تنظیمات اشتباه استفاده می کنید
تنظیمات جارو برقی ها بر اساس جایی که قرار است آن را استفاده کنید، متفاوت است اما اگر تنظیمات را اشتباه انجام دهید، مکش جارو را کم می‌ کنید و طول عمر آن هم کاسته می شود. این که بخواهید تنظیمات را روی کم ترین حالت و درجه قرار دهید، بهترین آپشن نیست.
قبل از جارو، ریخت و پاش ها را تمیز نمی کنید
برای افزایش عمر جارو برقی، قبل از اینکه از آن استفاده کنید، لوازم مختلف را از روی فرش بردارید تا هنگام جارو کشیدن مجبور نباشید این کار را انجام دهید و از روشن ماندن بیش از حد جارو خودداری کنید. اگر هم وسط کار جارو را خاموش کنید و بخواهید جمع و جور انجام دهید، به مرورِ زمان باعث شل شدن سری جارو برقی می‌ شوید که طول عمر آن را کم می کند.
هنگام مشاهده دود، جارو را خاموش نمی کنید
شاید برای بعضی ها مشهود باشد که بعد از این که دود از جاروبرقی بلند شد، آن را خاموش کنند اما خیلی‌ ها هم به این موضوع توجه ندارند. اگر فشار به موتور جاروبرقی زیاد باشد، موتور داغ می کند و ممکن است قطعات آن بسوزد و دود بلند شود. در چنین حالتی سریعا باید کار را متوقف کنید.
خیلی زیاد از جارو برقی استفاده می کنید
بهتر است تعداد دفعات استفاده از جارو برقی را کمتر کنید و تا جایی که می توانید خانه را تمیز نگه دارید که در غیر این صورت طول عمر جاروبرقی کم خواهد شد.
از سه راهی محافظ استفاده نمی کنید
سه راهی محافظ فقط برای کامپیوتر و تلویزیون نیست. باید برای جاروبرقی هم از آن ها استفاده کنید تا محدودیت ولتاژ وجود داشته باشد و آسیبی به دستگاه وارد نشود.
دفترچه راهنما را نمی خوانید
بسیاری از افراد دفترچه جاروبرقی را مطالعه نمی کنند و به آن اهمیت نمی دهند؛ در صورتی که هر برند نکات مربوط به خودش را دارد که حتما باید رعایت شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar