خراسان/ بسیاری از خانم‌ها به رغم تلاش مداوم برای نظافت و مرتب کردن منزل، همواره با معضل به هم ریختگی خانه مواجه هستند و همین که زنگ منزل‌شان به صدا درمی آید، از این‌که مهمانی سرزده پشت در باشد، دچار دستپاچگی می‌شوند، اما اگر می‌خواهید خانه‌ای همیشه مرتب داشته و از کلافگی ناشی از بی‌نظمی رهایی پیدا کنید، این چند اصل بسیار ساده را که ممکن است به‌راحتی از آن غافل شوید به خاطر بسپارید.

نگذارید ظرفی در سینک بماند| هیچ وقت شستن ظروف کثیف حتی به اندازه یک لیوان و بشقاب را به تاخیر نیندازید. اگر هربار که تکه‌ای ظرف در سینک ظرف‌شویی می‌بینید، بلافاصله آن را بشویید، در انتهای روز با تلنباری از ظرف‌های نشسته و ظاهر نامرتب آشپزخانه مواجه نمی‌شوید و دیگر مجبور نیستید زمانی طولانی پای ظرف‌شویی بایستید.
جارو دستی پلاستیکی را پای کار بیاورید| آشغال‌ها و خرده‌ریزهای روی فرش به‌طرز عجیبی باعث به‌هم ریختگی خانه می‌شوند؛ بنابراین مجبور به استفاده مدام از جارو هستید. البته منظورمان جاروبرقی نیست، بلکه می‌توانید روزی یکی، دوبار از جارو دستی‌های کوچک پلاستیکی کمک بگیرید تا هیچ خرده‌ریزی روی فرش‌هایتان نماند.
دکوری‌های اضافه را کنار بگذارید| بهتر است دور استفاده بیش از حد از دکوری‌ها را خط بکشید، زیرا این دکوری‌ها هرچقدر هم که زیبا باشند، تعدادشان در دکوراسیون، نتیجه عکس می‌دهد و فقط منجر به شلوغی خانه می‌شود. ضمن آن‌که خاک گرفتن‌شان هم می‌تواند خانه را کثیف و نامنظم نشان دهد.
وسیله‌های خراب را به حال خود رها نکنید| اگر وسیله خرابی در خانه دارید، بلافاصله برای تعمیر آن اقدام کنید تا خانه‌تان به هم ریخته و نامرتب به‌نظر نرسد. مثلا یک صندلی پایه شکسته، میزی که تکه‌ای از رنگ آن پریده، کشویی که خراب شده و حتی ساعت دیواری به خواب رفته، همه و همه می‌تواند به خانه شما ظاهری آشفته بدهد.

اعضای خانواده را به نظم عادت دهید| به‌عنوان نکته پایانی به خاطر داشته باشید که مرتب نگه‌داشتن و جلوگیری از به‌هم ریختگی خانه، همیشه هم به‌تنهایی ممکن نیست، بنابراین باید اعضای خانواده خصوصا فرزندانتان را کاملا توجیه کنید تا هر چیزی را که برمی‌دارند به‌درستی سرجای خود بگذارند و به این قاعده عادت کنند؛ آن‌وقت است که خواهید دید چه تحولی در منزل‌تان اتفاق می‌افتد.
برای نوشتن این مطلب از «فارس» کمک گرفته شده‌است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar