فارس/زنان ایرانی همیشه میدان‌دار کارهای بزرگ بوده‌اند، آخرین خبر خوب امروزمان هم از یک بانوی طلبه ۳۹ ساله خوزستانی است که امروز به‌عنوان یک عروسک‌ساز خلاق و موفق شناخته می‌شود؛  «زینب حیدری» یک کارآفرین خوش‌فکر است که عروسک‌های ایرانی ـ اسلامی «آلاء» و «علا» را ساخته است.  بعد از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب  که فرمودند: «هرجا که قرار گرفته‌اید، همان‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه کارها به شما متوجه است.» در ذهنش جرقه‌ای زد. با خودش گفت: من الان که به مدارس دخترانه رفت‌وآمد دارم، در مرکز جهان قرار دارم. باید به سهم خودم، کاری برای این بچه‌ها انجام بدهم. اینطور بود که انگشترش را فروخت و کلی پارچه نمدی در رنگ‌های مختلف، انواع لوازم تحریر و وسایل تزیینی خرید تا ایده‌ای که به ذهنش رسیده بود را اجرا کند.
خواهر همسرش هم با اینکه دو فرزند کوچک داشت، هفته‌ای یک روز از اهواز به خانه این بانوی خوش فکر در اندیمشک می‌رفت و با هم محصولات هنری درست می‌کردند و با استفاده از نمد، عروسک دخترک‌های زیبای باحجاب درست می‌کردند و آنها را روی دفترچه خاطرات می‌چسباندند. یا این ایده را به صورت سرمدادی اجرا می‌کردند.
اوایل این محصولات هنری را به‌عنوان هدیه به بچه‌ها می‌دادند و آنها هم خیلی خوششان می‌آمد اما از یک جایی به بعد، مدارس اندیمشک از کارشان استقبال و دعوت کردند این محصولات را در قالب نمایشگاه در مدارس به نمایش و فروش بگذارند. تازه آنجا بود که فهمیدند چقدر جامعه به محصولات هنری با درون‌مایه حجاب نیاز دارد. او حالا یک جمع ۱۰ نفری را با خود همراه کرده است و بعد از آموزش‌هایی که به ۹ خانم همکارش داد، آن‌ها کار را در خانه‌های خودشان شروع کردند و هرچه گذشت، در عروسک‌سازی به مهارت بیشتری رسیدند. موفق باشید بانوجان.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar