مهر/ حنین ۱۸ ساله و ریوان ۲۷ ساله عروس و داماد مراسمی بودند که تالار عروسی‌شان در عراق دچار حریق شد و ۲۵ نفر از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده اند.
🔹 آنها در جریان گفتگویی تاکید کردند که از لحاظ روحی و روانی اصلا وضعیت مناسبی ندارند و ترجیح می دهند پس از این رخداد دردناک از محل زندگی خود نقل مکان کنند!
ریوان (داماد):
🔹پس از آتش سوزی، حاضران در مراسم به سمت درهای خروجی تالار هجوم بردند و من با وجود اینکه همسرم به دلیل پوشش قادر به دویدن نبود، دست وی را گرفتم و با خود به بیرون از تالار کشاندم.
🔹همسرم به دلیل شوک شدید قادر به صحبت کردن نیست.
🔹پدرم قبل از این آتش بازی ها درباره احتمال گسترش و سرایت آن هشدار داده بود، اما مدیران تالار به این هشدارها توجهی نکردند.
🔹 در زمان گسترش آتش سوزی متوجه شدیم که در این تالار تنها یک کپسول آتش نشانی وجود دارد که آن کپسول هم خراب و غیر قابل استفاده بود!

عروس و داماد فاجعه آتش سوزی در تالار عروسی استان نینوای عراق، در اظهاراتی از وضعیت اسف بار خود پس از این حادثه دردناک گفتند. سه شنبه هفته گذشته آتش سوزی در تالار عروسی الهیثم در منطقه الحمدانیه در استان نینوای (شمال عراق)، طی تنها چند ساعت در صدر اخبار شبکه‌های عراقی و منطقه‌ای قرار گرفت.

این حادثه پس از آن آغاز شد که آتش بازی در این مراسم عروسی، به سرعت به کامپوزیت‌های پلاستیکی و سریع الاشتعال درون تالار که به صورت غیر ایمن جهت فضاسازی کار گذاشته شده بود، سرایت کرد. دقایقی بعد این آتش سوزی گسترده‌تر شد و کل تالار را در برگرفت که در نتیجه آن بر اساس آخرین آمار‌ها ۱۰۷ نفر کشته و ۸۲ نفر دیگر زخمی شدند.

ریوان داماد ۲۷ ساله و حنین عروس ۱۸ ساله این مراسم عروسی بودند که در اثر این رخداد دچار شوک روحی روانی شدند. آن‌ها در جریان گفتگویی تاکید کردند که از لحاظ روحی و روانی اصلا وضعیت مناسبی ندارند و ترجیح می‌دهند پس از این رخداد دردناک از محل زندگی خود نقل مکان کنند.

حنین و ریوان عروس و داماد این مراسم که به صورت معجزه آسایی از این آتش سوزی جان سالم به در بردند، در مجموع ۲۵ نفر از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده اند. در این بین وضعیت حنین (عروس) به مراتب بدتر است، چون مادر و برادرش را در این فاجعه دردناک از دست داده و وضعیت پدرش نیز به دلیل سوختگی شدید، همچنان وخیم است.

ریوان (داماد) در این باره گفت: همسرم بسیار وضعیت بدی دارد و به دلیل شوک شدید قادر به صحبت کردن نیست.

وی افزود: ما تصمیم داریم از محل زندگی خود نقل مکان کنیم، چون هر زمان اتفاق خوبی برای ما رخ می‌دهد یک حادثه شوم، آرامش و خوشی ما را در هم شکسته و شرایط را فاجعه بار می‌کند.

وی افزود: درست است که ما هم اکنون در برابر شما حضور داریم، اما از درون ویران شده‌ایم و وضعیت روحی و روانی بسیار بغرنجی پیدا کرده‌ایم.

ریوان تاکید کرد: این آتش سوزی در نتیجه آتش بازی آغاز شد و ما در عرض چند ثانیه دیدیم که تزئینات پلاستیکی و نایلونی آویزان شده از سقف، به گلوله‌های آتشین تبدیل شدند که به پایین و روی حضار در مراسم سقوط می‌کرد.

داماد این مراسم درباره شرایط نجات یافتن خودش و همسرش نیز گفت: پس از آتش سوزی، حاضران در مراسم به سمت در‌های خروجی تالار هجوم بردند و من با وجود اینکه همسرم به دلیل پوشش ویژه‌ای که در مراسم عروسی داشت، قادر به دویدن نبود، دست وی را گرفتم و با خود به بیرون از تالار کشاندم، در این مسیر هم برخی از حضار در مراسم پا‌های همسرم را لگد کردند!

وی با انتقاد از مدیران تالار عروسی الهیثم در منطقه الحمدانیه، افزود: پدرم قبل از این آتش بازی‌ها درباره احتمال گسترش و سرایت آن هشدار داده بود، اما مدیران تالار به این هشدار‌ها توجهی نکردند.

ریوان افزود: در زمان گسترش آتش سوزی متوجه شدیم که در این تالار تنها یک کپسول آتش نشانی وجود دارد که آن کپسول هم خراب و غیر قابل استفاده بود!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar