برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. جذاب ترین ها
سلامت

بی اختیاری ادرار مشکل مهمی برای بیماران نورولوژی است

منبع
مهر
بروزرسانی
بی اختیاری ادرار مشکل مهمی برای بیماران نورولوژی است

مهر/  دبیر علمی سی و یکمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران گفت: مساله بی اختیاری ادرار مشکل مهمی برای بیماران نورولوژی است.
 فرهاد عصارزادگان، در حاشیه برگزاری سی و یکمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران در مرکز همایش‌های هتل المپیک تهران ادامه دارد، اظهار داشت: در کنگره امسال با ۵۰ درصد رشد تعداد ۱۷۲ سخنران داریم و در کنار آن برنامه‌های جدیدی تدارک دیده شده که از جمله آنها می‌توان به هوش مصنوعی در نورولوژی، پرداختن به زیرشاخه‌های نورولوژی، کارگاه نورولوژی و سینما اشاره کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: مساله بی اختیاری ادرار مشکل مهمی برای بیماران نورولوژی است. بیماران زوال عقل، سکته مغزی، ام اس، مشکلات نخاعی، درگیری اعصاب مثانه و حتی پارکینسون، دارای مشکل بی اختیاری ادرار هستند.

عصارزادگان توضیح داد: وقتی علائم بی اختیاری ادرار در بیمار خفیف باشد پرس و جو از بیمار برای تشخیص، کار مهم پزشک است، برای این مشکل درمان‌های دارویی و غیردارویی تجویز می‌شود که در موارد بی اختیاری ادرار پوشینه های بزرگسال مانند ایزی لایف کاربرد خوبی دارد و به بیمار و حتی همراهان کمک کننده است.


وی گفت: فرهنگ سازی استفاده از پوشینه برای بیماران دارای بی اختیاری ادرار باید در سطح گسترده و وسیع اتفاق بیافتد که نقش رسانه ملی نیز در این راستا بالا است.

در ادامه، ابراهیم پوراکبر دبیر انجمن نورولوژی ایران، کنگره امسال را بزرگ‌ترین اتفاق در زمینه نورولوژی دانست و گفت: نورولوژیست ها از سراسر کشور در این کنگره شرکت می‌کنند و به تبادل تجربه علمی خود می‌پردازند. حضور در کارگاه‌ها و سمینارها نیز به افرایش معلومات نورولوژیست ها کمک می‌کند.

این متخصص مغز و اعصاب درباره نقش کنگره نورولوژی در پیشبرد اهداف کنترل مشکل بی اختیاری ادرار، افزود: شرط موفقیت در حیطه‌های درمانی اطلاع رسانی است، تاکید می‌کنم باید علل بی اختیاری ادرار، بررسی و سپس برای آن راهکار درمانی ارائه داد.

وی درباره عواملی که باعث مشکل بی اختیاری ادرار می‌شود، گفت: بی اختیاری ادرار علل مختلفی دارد، از بیماری‌های تغییر دهنده سیستم عصبی تا عوامل اکتسابی.

دبیر انجمن نورولوژی ایران با اشاره به اینکه بی اختیاری ادرار در سنین بالا و سالمندی بیشتر است، افزود: سالمندان به دلیل اینکه بیماری‌های همراه مانند دیابت و فشارخون دارند، امکان بی اختیاری ادرار در آنها بیشتر خواهد شد و لازم است در این باره اقدامات مؤثری انجام شود تا روند درمان سریع‌تر باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره