بهداشت نيوز/ اگر به هردليل مژه هايتان کم پشت و نازک شده است مي توانيد با استفاده از مواد طبيعي و خانگي مژه هاي خود را تقويت کنيد و زيبايي چشم هايتان را از اين طريق افزايش دهيد. با ما در اين قسمت همراه باشيد و با 3 دستور خانگي براي پرپشت و بلند شدن مژه هابيشتر آشنا شويد

 پرپشت و ضخيم کردن مژه
همه خانم ها دوست دارند مژه هايي بلند و پرپشت داشته باشند زيرا اين عامل يکي از مواردي است که در زيباتر و جذاب تر شدن چشم ها نقش بسيار موثري دارد! عوامل بسيار زيادي در کم پشت، کوتاه و نازک بودن مژه ها موثر هستند که از ميان آن ها مي توان به ژنتيک، سن، سوتغذيه، تغييرات هورموني، لوازم آرايش نامرغوب، مراقبت نادرست از مژه ها و ... اشاره کرد.

روغن زيتون براي پرپشت شدن و ضخيم شدن مژه

روغن زيتون يکي از مواد طبيعي و در دسترس است که تاثيرات شگفت انگيزي بر روي مژه ها خواهد داشت و با استفاده مداوم از آن مي توانيد شاهد تاثيرات آن بر روي مژه ها باشيد.
براي استفاده از اين دستور خانگي به ترتيب زير عمل کنيد : يک چوب پنبه اي ( گوش پاکن ) يا براش ريمل تميز را به روغن زيتون آغشته کنيد و شب ها قبل از خواب مژه هاي خود را با آن شانه کنيد. اجازه دهيد روغن زيتون تا صبح روي مژه ها بماند و سپس ان را با آب گرم بشوييد. اين روش خانگي را هرشب تکرار کنيد تا شاهد تاثيرات آن بر روي مژه ها باشيد. روغن زيتون مي تواند باعث افزايش رشد مژه ها شده و به دليل وجود ويتامين E در اين روغن رنگ مژه ها نيز پررنگ تر خواهد شد.

چاي سبز براي افزايش ضخامت مژه ها
چاي سبز يکي ديگر از مواد طبيعي و خانگي است که مي توان از آن براي ضخيم و پرپشت شدن مژه ها استفاده کرد.
براي اين منظور تنها کافيست يک فنجان چاي سبز طبيعي را دم کنيد و اجازه دهيد تا خنک شود. سپس يک توپ پنبه اي را با چاي سبز خيس کنيد و سپس آن را از ريشه مژه ها به سمت بالا بکشيد. اين کار را چندين بار تکرار کنيد تا تمام قسمت هاي مژه به چاي سبز آغشته شود. 15 تا 20 قيقه صبر کنيد و سپس آن را با آب سرد بشوييد. براي نتيجه گيري بهتر از اين روش بهتر است آن را 2 بار در روز و به مدت 3 ماه تکرار کنيد.

روغن کرچک براي پرپشت شدن مژه ها
روغن کرچک داراي مزاياي زيبايي و سلامتي شگفت انگيزي براي پوست و مو است که مي توان از آن براي پرپشت شدن مژه ها نيز استفاده کرد. اين روغن تغذيه خوبي براي فوليکول هاي مو بوده و نقش بسيار موثري در تقويت، پرپشت و ضخيم شدن مژه ها دارد.
براي استفاده از اين روش بايد يک توپ پنبه اي يا براش ريمل تميز را به روغن کرچک آغشته کرده و آن را روي مژه هاي خود بکشيد. اجازه دهيد اين روغن تا صبح روي مژه ها بماند و سپس ان را با آب گرم بشوييد. اين کار را هرشب تکرار کنيد تا شاهد تاثيرات آن باشيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar