کارگرآنلاين/ امروزه کمردرد يکي از شايع‌ترين امراض ميان مردم است. همگام با شهري شدن و تغيير سبک زندگي انسان‌ها به دليل پيشرفت فناوري، کمردرد نيز به يکي از بيماري‌هاي مزمن و رايج در ميان مردم تبديل شده است.
وزارت بهداشت انگليس اعلام کرده است بيشتر افراد در طول زندگي با درجات مختلف کمر درد مواجه مي‌شوند. دلايل متعددي براي درد کمر وجود دارد که از آن جمله داشتن رژيم غذايي ناسالم و نيز خوابيدن در وضعيت نامطلوب را مي‌توان برشمرد.
 
کمر درد مي‌تواند ناشي از حالت بد نشستن و حتي يک زخم جزئي باشد، در بيشتر موارد کمردرد موضوع نگران کننده‌اي نيست و با گذشت هفته‌ها و ماه‌ها بهبودي حاصل مي‌شود.
با اين حال، شما مي‌توانيد خطر ابتلا به کمردرد را با تغييرات جزئي در عادات غذايي خود کاهش دهيد. افراد مي‌توانند با تغييراتي در عادات غذايي خود سرعت بهبودي کمر درد را افزايش دهند يا از ابتدا از بروز آن جلوگيري کنند. يکي از اين مواد غذايي، گياهي معطر به نام آويشن است.
 
دکتر مايکل لوين، متخصص ستون فقرات موسسه مغز و اعصاب ايالت فلوريداي آمريکا در اين باره مي‌گويد: گياه آويشن يک داروي مهم طبيعي براي درمان کمردرد است.
اين گياه شامل موادي است که مي‌تواند احساس درد در فرد را تسکين دهد. حتي مي‌توان از آويشن به عنوان يک مسکن طبيعي بهره گرفت. التهاب مي‌تواند درد کمر را دردناک‌تر بکند و از آنجا که آويشن ضد التهاب است مي‌تواند مانع از تشديد درد شود.
اين متخصص تاکيد دارد: زماني که فرد به کمردرد مبتلا مي‌شود اولين راهکاري که به ذهنش خطور مي‌کند استفاده از دارو‌هاي شيميايي است. با اين حال، راهکار ساده تري براي مقابله با اين درد وجود دارد. آويشن فراتر از يک گياه معطر است. اين گياه با موادي که دارد مي‌تواند درد را تسکين داده و با خاصيت ضدالتهابي خود، باعث کاهش درد کمر شود.
 
همزمان با افزودن آويشن به رژيم غذايي، افراد مي‌توانند از چاي سبز نيز به صورت مستمر استفاده کنند. چاي سبز داراي خواصي شگفت انگيز است که مي‌تواند براي تسکين درد موثر باشد. اين چاي سرشار از پلي فنول‌ها است و به همين دليل مي‌تواند باعث مقاومت کمر در برابر درد شود. پلي فنول‌ها از جمله آنتي اکسيدان‌هايي هستند که مي‌توانند خطر التهاب در بدن را کاهش دهند.
 
در عين حال، در کنار گنجاندن اين موارد در رژيم غذايي، متخصصان تاکيد دارند انجام ورزش مستمر و حرکات کششي مي‌تواند مانع از بازگشت کمردرد شود. در اين موارد مشورت با يک فيزيولوژيست درباره نوع حرکات کششي بسيار مفيد است.
 
از جمله کساني که در خطر کمر درد قرار دارند، افرادي هستند که از اضافه وزن و چاقي رنج مي‌برند. کاهش وزن مي‌تواند فشار به ستون فقرات را کاهش دهد. از اين رو، به افراد چاق توصيه مي‌شود به صورت روزانه ورزش کنند و در عين حال مواد غذايي پرکالري را از رژيم غذايي خود حذف کنند. مصرف نکردن فست فود و غذا‌هاي پرچرب مي‌تواند راهکار مناسبي براي افراد چاق باشد.
 
وزارت بهداشت انگليس مي‌گويد: اگر همزمان با کمردرد شاهد بي حسي در اعضاي بدن يا دستگاه تناسلي، از دست دادن کنترل مثانه و بي‌اختياري ادرار يا مدفوع  و درد شديد در قفسه سينه شديد به سرعت به پزشک مراجعه کنيد، زيرا نشانه آن است که مشکل شما تنها مربوط به کمردرد نيست بلکه مي‌تواند ناشي از بيماري‌هاي وخيم ديگر باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar