باشگاه خبرنگاران/ فصل تابستان به دليل گرماي بالاي هوا مناسب‌ترين زمان براي مصرف نوشيدني‌هاي لذت بخش است. با اين حال، تمامي نوشيدني‌هاي لذت بخش براي سلامتي بدن مفيد نيستند؛ برخي مانند نوشابه‌ها و نوشيدني‌هاي انرژي زا داراي ميزان زيادي شکر هستند که مي‌تواند باعث چاقي در افراد شود و اين در حالي است که مي‌توان با يک فرمول ساده در خانه نوشيدني‌هايي تهيه کرد که علاوه بر خوشمزه بودن، سلامت بدن را نيز تامين کند.

همزمان با شيوع ويروس کرونا در جهان، متخصصان تاکيد دارند کساني که دچار ضعف سيستم ايمني بدن هستند در مقابل اين ويروس از آسيب پذيري بيشتري دارند. از اين رو، اهميت دارد در مقابل شيوع ويروس کرونا سيستم ايمني بدن خود را تقويت کنيد.

در اين گزارش نوشيدني را معرفي مي‌کنيم که علاوه بر رفع تشنگي، بسيار براي سيستم ايمني بدن مفيد است.

براي درست کردن اين نوشيدني ابتدا آب نصف يک سيب و نصف يک پرتقال را مي‌گيريم. سيب و پرتقال سرشار از ويتامين C هستند. اين دو ميوه به دليل دارا بودن آنتي اکسيدان فعال، مي‌توانند سيستم ايمني بدن را تقويت کنند. وجود التهاب در بدن از عوارض ابتلا به ويروس کرونا است و ويتامين C موجود در اين دو ميوه سبب کاهش التهاب مي‌شود همچنين سيب داراي خواص سم زدايي است.

سپس يک هويج کوچک و يک چهارم يک خيار پوست گرفته شده را در دستگاه آبميوه گيري مي‌ريزيم و آب آن‌ها را مي‌گيريم. هويج سرشار از ويتامين A و بتاکاروتن است. اين دو ماده براي خون رساني به شبکيه چشم و نيز تقويت قدرت بينايي مفيد هستند همچنين اين دو ماده مي‌توانند فرآيند خون رساني در بدن را تسهيل کند و باعث تقويت سيستم ايمني بدن شوند. خيار داراي ويتامين K، منيزم و پتاسيم است و مي‌تواند فشار خون افراد را تنظيم کند.

در ادامه، يک تکه کوچک زنجبيل تازه و يک چهارم ليموي پوست گرفته شده را در مخلوط کن بريزيد و با افزودن اندکي آب به طور کامل مخلوط کنيد. زنجبيل سرشار از آنتي اکسيدان‌هاي فعال است که مي‌تواند به مانند يک داروي طبيعي ضد سرطان و ضد التهاب در بدن عمل کند.

زنجبيل يک مسکن طبيعي براي تسکين درد است و مي‌تواند از کبد محافظت کند. ليمو نيز داراي مقدار زيادي ويتامين C است که مي‌تواند باعث تقويت سيستم ايمني بدن شود. خواص اسيدي ليمو هم به ويروس‌ها و باکتري‌هاي اجازه رشد نمي‌دهد.

در پايان بايد تمامي اين مواد را با يکديگر مخلوط کرد. شايد برخي علاقه داشته باشند که به اين نوشيدني کمي آب اضافه کنند. اين کار مي‌تواند از غلظت آن کم کند، اما خواص آن تغييري نخواهد کرد.

اين نوشيدني خوشمزه بمب ويتامين C است و مي‌تواند به طور کامل نياز روزانه بدن شما به اين ويتامين را تامين کند. ويتامين C نقش مهمي در سيستم ايمني بدن ايفا مي‌کند و تامين کامل نياز بدن به اين ويتامين در مقاومت بدن مقابل بيماري‌ها ضروري است.

تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد ارتباط مستقيمي ميان وجود ويتامين C در بدن بيمار و عملکرد ويروس کرونا وجود دارد. تحقيقات نشان داد بيماراني که از ويتامين C در طول بيماري کرونا استفاده کرده اند طول زمان استفاده از دستگاه تنفس مصنوعي در آن‌ها کاهش يافته است.

محققان سوئدي و استراليايي نيز با بررسي هشت آزمايش متفاوت که روي بيماران انجام گرفت نتيجه گيري کردند طول استفاده از دستگاه تنفس مصنوعي در بيماراني که ويتامين C را به صورت خوراکي يا تزريقي دريافت کرده اند کاهش يافته است.

نتايج نشان داد بيماراني که به صورت روزانه يک تا ۶ گرم ويتامين C به صورت خوراکي يا وريدي دريافت کرده اند، ۲۵ درصد کمتر نسبت به بيماران ديگر به دستگاه تنفس مصنوعي نيازمند شده اند.

همچنين يک تحقيق ديگر نشان داد بيماران کرونايي که از دوز بالاي ويتامين C استفاده کرده اند، بسيار زودتر از ساير بيماران سلامت خود را بازيافته اند. محققان مي‌گويند مصرف ويتامين C نخستين اقدامي است که بيماران مبتلا به ويروس کرونا بايد براي بهبودي خود انجام دهند.

از اين رو، مصرف نوشيدني‌هاي حاوي ويتامين C براي بدن بسيار اهميت دارد. اين نوشيدني همچنين مي‌تواند باعث دفع عفونت و سم زدايي از بدن شود. اين نوشيدني به بافت‌هاي بدن کمک مي‌کند تا از خود در مقابل عوامل بيماري زا محافظت کرده و با عفونت‌ها مبارزه کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar