ايسنا/ سوالي که اين روزها در ذهن همه است اين است که ويروس کرونا چه مدت ديگر با نوع بشر است و روزي که اين ويروس از اجتماعات رخت بر مي بندد و آرام آرام به فراموشي سپرده مي‌شود کي فرا مي‌رسد؟

 تدروس آدهانوم، دبيرکل سازمان جهاني بهداشت روز گذشته (جمعه) در آخرين اظهارنظرهاي خود درباره همه‌گيري کوويد ۱۹ گفت: ويروس کرونا همچنان با ما هست و در ظرف دو سال از جوامع رخت بر خواهد بست.

آدهانوم با يادآوري شيوع آنفلوآنزاي اسپانيايي، بيماري همه‌گيري که در سال ۱۹۱۸ ميلادي اروپا و آمريکا را در بر گرفت و جان بيش از ۵۰ ميليون نفر را ستاند، گفت که مهار اين بيماري دو سال طول کشيد.

دبيرکل سازمان جهاني بهداشت بهم پيوستگي جوامع در عصر کنوني را يکي از دلايل عمده شيوع ويروس کرونا خواند و همزمان اميدوارنه گفت: در عين حال ما امروز دانش و تکنولوژي اين را داريم تا ويروس کرونا را متوقف کنيم.

ويروس مرگبار کرونا که شيوع آن براي نخستين بار در شهر «ووهان» چين گزارش شد و بتدريج به ديگر کشورها سرايت کرد تا پايان روز جمعه طبق آمارهاي رسمي بيش از ۲۳ ميليون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و جان بيش از ۸۰۰ هزار نفر را گرفته است.

در حال حاضر برخي کشورها و نيز نهادهاي تحقيقاتي مي‌گويند که موفق به ساخت واکسن ويروس کرونا شده‌اند و در شرف توليد انبوه آن يا در مراحل پاياني ساخت آن هستند. اما تا به امروز واکسني که به بازار دارو عرضه شده و تاييد نهادهاي تصميم‌گير پزشکي و بهداشتي همچون سازمان جهاني بهداشت را گرفته باشد، وجود ندارد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar