روزياتو/ کاهش وزن براي خيلي ها حکم يک نبرد دشوار را دارد چون اصلاً نمي دانند چه بخورند و بنوشند که آن ها را به هدف مورد نظرشان برساند. چاي زنجبيل نه تنها يک نوشيدني لاغري شناخته شده است بلکه زنجبيل خود خواص زيادي دارد که به سرعت گرفتن روند کاهش وزن کمک مي کند. در ادامه مي خواهيم ببينيم چاي زنجبيل چطور به ما در کاهش وزن کمک مي کند.

چاي زنجبيل يکي از محبوب ترين روش ها براي مصرف زنجبيل است. اين نوشيدني علاوه بر اينکه دواي بعضي بيماري ها يا گلودرد است، خواص بي شمار ديگري هم براي سلامت ما دارد.
زنجبيل نه تنها طعم دلچسبي دارد، بلکه مملوء از ويتامين ها و مواد مغذي است. اين ويتامين ها و مواد مغذي عبارتند از ويتامين هاي B3 و B6، آهن، پتاسيم و ويتامين C.
مصرف ويتامين براي کساني که وزن خود را کم مي کنند بسيار اهميت دارد چون اين مواد مي توانند انرژي کافي براي بدن را تأمين و در عين حال، به کاهش خستگي کمک کنند، امري که باعث مي شود بتوانيد تمرکز و انگيزه ي خود را حفظ کنيد.
زنجبيل علاوه بر مواد معدني و ويتامين هاي زيادي که در خود دارد، از فوايد شگفت انگيز زيادي هم براي سلامت بدن برخوردار است که با مصرف مداوم چاي زنجبيل مي توان از آن ها بهره مند شد.

اولين و شايد بديهي ترين فايده ي چاي زنجبيل ضد التهاب بودن آن است. زنجبيل به لطف آنزيمي به نام گينجرول که به طور طبيعي در خود دارد، باعث کاهش التهاب يا هر نوع ورمي مي شود.
اين مسأله مي تواند به کساني کمک کند که براي آب کردن چربي هاي اضافه ي دور شکم که به آن ها چربي احشايي گفته مي شود دچار مشکل هستند.
علاوه بر اين، زنجبيل خواص ضد اکسايشي دارد که با تنش ناشي از سموم انباشته در بدن مقابله مي کند.
نوشيدن روزانه ي چاي زنجبيل دستگاه ايمني را هم تقويت مي کند. چاي زنجبيل به دليل برخورداري از ويتامين C مي تواند يکي از بهترين درمان ها براي مقابله با بيماري ها يا گلودرد باشد.
دستگاه ايمني مي تواند نقش مهمي در تنظيم وزن بدن داشته باشد و براي اينکه بتوانيد سلامت دستگاه ايمني خود را حفظ کنيد بايد سبک زندگي سالمي داشته باشيد.
به علاوه، تحقيقات نشان داده نوشيدن چاي زنجبيل به کاهش کلسترول کمک مي کند. البته لازم به ذکر است که اگر قصد بهبود وضعيت کلسترول خود را داريد بايد از چاي زنجبيل در کنار ديگر روش ها مثل ورزش و مصرف بيشتر ميوه و سبزيجات استفاده کنيد.

با نوشيدن چاي زنجبيل مي توانيد خود را به هدفي که براي کاهش وزن داريد نزديک کنيد.
خواص شگفت انگيزي که درباره ي آن ها صحبت شد همگي باهم به پاک شدن بدن از سموم کمک مي کنند و مي توانند وزن شما را به ميزان سالمي برسانند.

زنجبيل به ويژه باعث بيشتر شدن سرعت هضم مواد غذايي مي شود و مي تواند به تثبيت سطح قند خون کمک کند. اين مسأله مي تواند کمک کند مدت طولاني تري احساس سيري داشته باشيد و در نتيجه تنقلات غيرضروري کمتري مصرف کنيد.
علاوه بر اين، با اضافه کردن ليموترش به چاي زنجبيل خود مي توانيد طعم دلپذيرتر و ويتامين بيشتري به آن دهيد.
با اين کار نه تنها مزه ي بهتري به نوشيدني خود مي دهيد، بلکه دستگاه ايمني بدن را از فوايد بيشتري برخوردار مي کنيد و به سرکوب اشتهاي خود هم کمک مي کنيد.
اما بهترين زمان براي مصرف چاي زنجبيل که بيشترين فايده را نصيب مان کند چه وقتي است؟
به گفته ي کارشناسان، گرچه چاي زنجبيل را هر وقتي از روز مي توان نوشيد، اما اگر صبح ها بعد از بيدار شدن از خواب اولين چيزي که ميل کنيد چاي زنجبيل باشد، خود را از مهم ترين خواص اين نوشيدني شگفت انگيز بهره مند خواهيد کرد.
اين کار به بدن کمک مي کند در شروع روز انرژي دوباره اي بگيرد، آب مورد نيازش را دريافت کند و سوخت و ساز آن سرعت بگيرد. علاوه بر اين، به بدن و ذهن کمک مي کند هوشيارتر، متمرکزتر و آماده ي فعاليت باشند.
درست کردن چاي زنجبيل هم بسيار ساده است. اول آب را مي جوشانيد، سپس زنجبيل تازه اي که رنده کرده ايد را به آب جوش اضافه مي کنيد. بعد هم آب نوشيدني را جدا و آن را ميل مي کنيد. با اضافه کردن آب ليموترش يا زردچوبه هم مي توانيد مزه و آنتي اکسيدان بيشتري به نوشيدني خود دهيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar