ايسنا/ سازمان جهاني بهداشت (WHO) اعلام کرد: افرادي که با بيماران مبتلا به کوويد-19 ارتباط داشته اند بايد آزمايش تست تشخيص کروناويروس انجام دهند.
پس از آنکه مسئولان سلامت در آمريکا اعلام کردند افرادي که با بيماران مبتلا به بيماري کوويد-19 در ارتباط بوده اند لازم نيست تست تشخيص کروناويروس انجام دهند، سازمان جهاني بهداشت اعلام کرد افرادي که در تماس با مبتلايان به اين بيماري هستند بايد آزمايش تشخيص کرونا انجام دهند.

مرکز کنترل و پيشگيري از بيماريها در آمريکا پيش از اين اعلام کرده بود تمام افرادي که با بيماران مبتلا به کوويد-19 در تماس بوده اند ضرورت دارد تست تشخيص کروناويروس انجام دهند. اين درحاليست که اخيرا کارشناسان اين مرکز توصيه کرده اند در افرادي که علائمي از بيماري در آنان مشاهده نمي شود الزامي به انجام تست تشخيص کرونا نيست.

به دنبال انتشار دستورالعمل مرکز کنترل و پيشگيري از بيماريها در آمريکا، کارشناسان سازمان جهاني بهداشت بار ديگر تاکيد کردند افرادي که در تماس نزديک به بيماران مبتلا به کوويد-19 بوده اند حتي درصورتي که علائمي از بيماري در آنان مشاهده نشود، لازم است تست تشخيص کرونا انجام دهند.


 به گفته کارشناسان سازمان جهاني بهداشت، افرادي که علائمي از بيماري را دارند مي توانند کروناويروس را به ديگران منتقل کنند همچنين در ناقلان خاموش بيماري کوويد-19 امکان انتقال بيماري وجود دارد.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar