بهداشت نيوز/ راه‌هاي زيادي براي از دست دادن سريع وزن وجود دارد. با اين حال، بسياري از اين راه‌ها بيشتر از آنکه به کاهش وزن شما کمک کند، شما را ناراضي و گرسنه‌تر مي‌کند. به عنوان کسي که قصد کاهش وزن خود را دارد، اگر اراده آهنين و قوي نداشته باشيد، به زودي گرسنگي بر شما چيره مي‌شود. و سرانجام هر نوع برنامه‌اي براي کاهش وزن را رها مي‌کنيد.با خواندن اين مقاله ياد خواهيد گرفت که بدون گرسنگي و تحمل سختي، فقط با ۳ نکته علمي و شدني وزن خود را کاهش دهيد.
 
قدم اول کاهش وزن – دور شکر و نشاسته را خط بکشيد
مهم‌ترين بخش کاهش وزن، کم کردن مصرف شکر و نشاسته است. هر دو اين مواد، در دسته کربوهيدرات‌ها قرار دارند. مصرف کربوهيدرات‌ها خصوصا شکر و نشاسته، به‌شدت وزن را افزايش مي‌دهد.اين مواد غذايي باعث تحريک ترشح انسولين مي‌شوند. انسولين يکي از هورمون‌هاي اساسي و حياتي بدن ما انسان‌ها محسوب مي‌شود. کار انسولين ذخيره سازي چربي اصلي بدن است.
 
هر چه انسولين کم تر، چربي سوزي بيشتر
 فکر مي‌کنم تا حدي متوجه شديد که ارتباط بين کربوهيدرات‌ها و  چاق‌تر شدن چيست. وقتي شکر مي‌خوريد انسولين بيشتري ترشح مي‌شود. انسولين ترشح شده به سرعت وارد فرايند چربي سازي خواهد شد. و کم کم وزن شما بيشتر و بيشتر مي‌شود. هنگامي که کربوهيدرات اندکي مصرف مي‌کنيم، سطح انسولين خون پايين مي‌ آيد. نتيجه اينکه، بدن به جاي مصرف مقدار اندک کربوهيدرات‌ها، مجبور به برداشت و مصرف چربي‌هاي ذخيره شده مي‌کند.
 
يکي ديگر از مزاياي کاهش انسولين اين است که کليه هاي شما سديم و آب را از بدن بيرون دفع ميکنند. ، آب و سديم بيش از اندازه موجب سست شدن و افزايش وزن غير ضروري مي شود.
 
کاهش وزن ۴ کيلو در يک هفته
پس به سادگي مصرف کربوهيدرات‌ها را قطع کنيد. و سطح انسولين خود را پايين مي‌آوريد. با اين کار بدن شما قادر خواهد بود به طور اتوماتيک و بدون گرسنگي، کالري کمتري مصرف کند. نتيجه اينکه بدن چربي هاي اضافه و ذخيره شده شما را کم کم مصرف مي‌کند. يا به اصطلاح چربي‌ها را مي‌سوزاند. و اصلا بعيد و دور از انتظار نيست که به کمک کاهش مصرف کربوهيدرات‌ها به ميزان ۱۰ پوند وزن (تقريبا ۴.۵ کيلوگرم) و يا حتي بيشتر کم کنيد.
 
قدم دو کاهش وزن – پروتئين و سبزيجات بخوريد
براي کاهش وزن بايد و بايد هر يک از وعده‌هاي غذايي شما، شامل منابع سرشار از پروتئين، چربي اندک و کنترل شده و سبزيجات کم کالري باشد. با مصرف وعده هاي غذايي کم کالري و مقوي، به طور خودکار مصرف کربوهيدرات خود را به ميزان توصيه شده ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز کاهش خواهيد داد.
 
پروتئين‌هاي مناسب براي کاهش وزن
بهترين منابع پروتئين پيشنها شده، براي ساختن وعده غذايي مناسب، مي‌تواند شامل موارد زير باشد:
 
    انواع گوشت ها مانند: گوشت گاو، مرغ، گوشت گوسفند، و …
    انواع غذاهاي دريايي مانند: ماهي قزل آلا، ميگو و ….
    تخم مرغ – امگا ۳
 
پروتئين پادشاه مواد مغذي است
تحقيقات نشان داده است که مصرف اين مواد مغذي باعث مي‌شود سوخت و ساز بدن ۸۰ تا ۱۰۰ کالري در روز افزايش يابد. رژيم‌هاي غذايي با پروتئين بالا مي‌تواند افکار وسواسي در مورد غذا را به ميزان ۶۰ درصد کاهش دهند. پروتئين ها حتي اشتها شما را به نصف کاهش مي دهند. و شما را به اندازه کافي پر مي‌کند. فقط با  اضافه کردن پروتئين به رژيم غذايي خود به طور خودکار ۴۴۱ کالري کمتري در روز مصرف مي کنيد.

سبزيجات کم کالري مناسب براي معجزه در کاهش وزن
    کلم بروکلي
    گل کلم
    اسفناج
    کلم
    کلم فندقي
    کاهو
    خيار
    کرفس
 
شما مي‌توانيد بدون هيچ نگراني بشقاب خود را پر از سبزيجات ذکر شده کنيد. با خوردن مقدار زيادي از اين سبزيجات، چيزي بين ۲۰ تا ۵۰ کيلوکالري به بدن شما مي‌رسد. همينه! کاهش وزن بدون گرسنگي. و به همين راحتي با خوردن سبزيجات تازه و خوشمزه با لذت به  روند کاهش وزن خود ادامه بدهيد. علم تغذيه ثابت کرده که رژيم غذايي مبتني بر گوشت و سبزيجات حاوي فيبر، ويتامين ها و مواد براي سلامتي بدن کافي است.حتي هيچ نياز فيزيولوژيکي براي غلات در رژيم غذايي وجود ندارد.

بهترين منابع چربي براي کاهش
    روغن زيتون
    روغن نارگيل
    روغن آووکادو
    کره

به هيچ عنوان از مصرف چربي هراس نداشته باشيد
 به نسخه اعتماد کنيد! اقدام براي حذف کربوهيدرات و چربي بطور همزمان، تلاش هاي شما براي کاهش وزن را با شکست مواجه ميکند. بهترين روغن پخت و پز به منظور کاهش وزن روغن نارگيل است. اين روغن سرشار از چربي هاي به نام Triglycerides Chain Medium است. تري گليسريد ها به ميزان قابل توجهي متابوليسم يا همان سوخت و ساز بدن را افزايش ميدهند. ديديد؟ مصرف درست چربي ميتواند متابوليسم را افزايش دهد و دست کم ميتواند از اضافه وزن جلوگيري کند و خطري ندارند.

قدم سوم در کاهش وزن : هفته اي سه بار وزنه بلند کنيد!
در اين برنامه هيچ نيازي به ورزش کردن نيست. اما بطور کلي ورزش کردن براي همه اشخاص در هر رنج وزني توصيه مي‌شود. اگر ميل به ورزش کردن داشتيد مي‌توانيد به توصيه‌هاي نسخه در خصوص نحوه صحيح ورزش کردن براي کاهش وزن توجه کنيد.
 
اگر مجاب شديد ورزش انجام بدهيد. توصيه مي‌کنيم که هفته‌اي ۳ بار به باشگاه برويد. ابتدا خود را گرم کنيد. سپس براي مدتي وزنه بزنيد. و در نهايت  سعي کنيد حرکات کششي انجام بدهيد. اگر در به تازگي با باشگاهي آشنا شديد و يا براي بار اول به باشگاه رفته ايد، مي‌توانيد از مشاوره مربيان نيز استفاده کنيد. اگر وزنه بلند کردن کار جالبي براي شما نيست، مي‌توانيد برخي از ورزش‌هاي ساده تر مثل دويدن، شنا کردن و پياده روي رو در پيش بگيريد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar