سيناپرس/ نارنج داراي خواص و فوايد شگفت انگيزي براي سلامت بدن است وميتوان از آن به عنوان مادر مرکبات نام برد. همچنين نارنج ميوه اي با خواصي بسيار زياد است که استفاده از آن براي تمامي افراد توصيه شده است.
پوسته اين ميوه به عنوان درمان حمايتي در اختلالات معده به عنوان مثال در نارسايي تشکيل شيره معده و بهبود نفخ معده استفاده مي شود. مصرف آب نارنج مي تواند ويتامين C مورد نياز بدن را تامين کرده, سيستم ايمني بدن را تقويت کند.
نارنج درماني براي درد گلوست و به عنوان درمان جايگزين در بي خوابي، اضطراب و صرع به حساب مي آيد. پوست اين ميوه نيز  در درمان بي اشتهايي و اختلالات سوء هاضمه، تسهيل درد افزايش وزن کاربرد بسياري دارد.

مطالعات نشان داده‌اند مصرف نارنج انرژي در دسترس جهت فعاليت بدني روزانه را افزايش مي‌دهد و از اين طريق توان و نشاط زيادي را براي انجام امور روزانه توليد مي‌کند. به‌طورکلي مصرف اين ميوه به‌ طور طبيعي بيش از عصاره آن توصيه مي‌گردد. نارنج از جمله ميوه هايي است که براي اعصاب، دفع سنگ کليه و مثانه، گلودرد و فشار خون بسيار مفيد است.

همچنين در صورت ابتلا به مشکل يبوست يکي از درمان هاي مناسب و بي ضرر علاوه بر خوردن يک قاشق روغن زيتون, مصرف يک فنجان مخلوط شکر و آب نارنج است.
محققان معتقدند، بيماران مبتلا به زخم ها ي معده يا روده به دليل اثر سمي اين گياه بر دستگاه گوارش بهتر است از مصرف آن اجتناب نمايند. مصرف نارنج در مبتلايان به بيماري هاي قلب عروقي، اضطراب يا بيخوابي بايد با احتياط صورت گيرد.

تحقيقات نشان مي دهد که نوشيدن چاي بهار نارنج و ميوه نارنج براي 4 ماه باعث کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به ديابت نوع دو مي شود. همچنين ميوه نارنج سطوح گلوکز خون افراد مبتلا به ديابت را کاهش مي دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar