صدا و سيما/ دکتر سيدمحسن زهرايي در برنامه صبح بخير ايران شبکه يک سيما افزود: با توجه به شيوع بيماري کرونا بايد استفاده از واکسن آنفلوآنزا به ويژه براي گروه‌هاي پرخطر و زنان باردار در اولويت قرار گيرد و به همين منظور واردات اين واکسن در مقايسه با سال‌هاي گذشته افزايش پيدا کرده است.

وي گفت:​ از هفته آينده تلاش مي‌کنيم اين واکسن در داروخانه‌ها نيز توزيع شود و بر اساس طرح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي قرار است در زمينه استفاده اين واکسن براي خانم‌هاي باردار توجه ويژه‌اي صورت گيرد.

رئيس اداره بيماري‌هاي قابل پيشگيري با واکسن همچنين با اشاره به پيشرفت‌هاي ايران در زمينه واکسيناسيون افزود: در ۲۶ سال گذشته ما پوشش ۹۹ درصدي واکسيناسيون را در کشور داشته ايم و با توجه به اينکه برخي کشور‌هاي اطراف ما همچنان درگير بيماري‌هايي همچون فلج اطفال و سرخک هستند قطعاً ما بايد در زمينه واکسيناسيون اين بيماري‌ها بيش از اين‌ها توجه داشته باشيم.

 دکتر زهرايي گفت: در ايام شيوع کرونا مراجعه والدين براي واکسيناسيون فرزندانشان به مراکز بهداشت افت ۱۶ درصدي در ماه‌هاي اسفند و فروردين پيدا کرده بود که با پيگيري مراکز بهداشت شهر و روستا و حتي تماس با والدين، اين پوشش به ۹۵ درصد رسيد که اميدواريم اين رقم بالاتر رود.

وي افزود: خانواده‌ها مطمئن باشند که همه مراکز بهداشت و خانه‌هاي بهداشت در شهر و روستا کاملا ضدعفوني مي‌شود و شاهد رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در اين مراکز هستيم و والدين هيچ نگراني از بابت بيماري کرونا نداشته باشند و به ويژه کنترل کنند که فرزندان زير دو سالشان واکسيناسيون کامل را انجام داده باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar