باشگاه خبرنگاران/ دل درد يکي از رايج‌ترين درد‌هايي است که ممکن است افراد در طول روز براثر موارد مختلف با آن مواجه شوند، اما همه دل درد‌ها عادي و معمولي نيستند و بعضي از آنها مي‌تواند زنگ هشداري براي شما باشد تا علائم بروز يک بيماري را به شما گوشزد کند.

در بين اعضاي بدن آپانديس يکي از کوچک‌ترين اعضا، اما با مزيت‌هاي فراواني است که حتي وجودش براي سيستم ايمني بدن نيز مفيد است.برخي از اين دل درد‌ها ممکن است علائم و هشداري براي شما باشد تا اعلام کند که شما دچار التهاب آپانديس شده ايد.

درد‌هاي شديد شکمي
اگر در بين انواع دل درد هايتان درد بسيار زيادي را در سمت راست زير شکمتان احساس کرديد ممکن است با التهاب آپانديس روبه رو شده باشيد. دل درد ناشي از آپانديس بسيار زياد و غير قابل تحمل است که اگر سريعا به پزشک مراجعه نشود مي‌تواند عوارض بدي را براي فرد بيمار به همراه داشته باشد.

تب و لرز
اگر به هنگام دل درد شديد در قسمت راست شکمتان، تب و لرز هم داشتيد، مي‌تواند نشانه التهاب آپانديس و يا حتي نشانه اي از ترکيدن آپانديس باشد. زيرا داشتن تب بالاي ۳۸ درجه با دل درد يکي از علائم بيماري‌هاي عفوني است.

حالت تهوع
زماني که ميکروب و ويروسي داخل معده شما مي‌شود شما معمولا با حالت تهوع و استفراغ رو به رو مي‌شويد به همين خاطر با ملتهب شدن آپانديس براثر افزايش عفونت‌ها و مواد مضري که در بدن دفع نشده اند و باقي مانده اند شما علاوه بر احساس درد به دليل التهاب ايجاد شده حالت تهوع نيز داريد که با مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافي به اين التهاب پي مي‌بريد.

تکرر ادرار
زماني که آپانديس هنوز بسيار زياد ملتهب نشده و شما با درد شديدي مواجه نشده ايد تکرر ادرار با دل درد مي‌تواند يکي از علائم درد‌هاي آپانديسي باشد، زيرا زماني که آپانديس ملتهب مي‌شود اين التهاب که با افزايش حجم همراه است سبب مي‌شود تا به ديگر اعضاي بدن که در اطراف آپانديس قرار دارد فشار وارد شود. مثانه يکي از اعضايي است که در نزديکي آپانديس قرار گرفته است و براثر فشار‌هاي وارد شده به مثانه بر اثر التهاب آپانديس، فرد دچار تکرر ادرار نيز مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar