بلاگ کرفس/ روغن نارگيل يکي از بهترين روغن‌هاي گياهي براي تقويت موي سر است. اين روغن سبک مي‌تواند از ريزش موها جلوگيري کند. يکي ديگر از فوايد روغن نارگيل براي مو افزايش سرعت رشد آن‌هاست. همچنين به پرپشت شدن موها هم کمک مي‌کند. اگر مدا با مو خوره مواجه مي‌شويد، بهترين راه براي درمان، استفاده از روغن نارگيل است. در ادامه به خواص روغن نارگيل براي رشد سريع مو و جلوگيري از ريزش مو مي‌پردازيم.

دلايل فوايد روغن نارگيل براي مو هاي سر
اگر موهاي زبر و خشني داريد، احتمالا در معرض ريزش و موخوره هستند. شما هر چقدر هم از شامپوهاي نرم کننده براي موهاي خود استفاده کنيد، باز هم با مشکل موخوره روبه رو هستيد. از سوي ديگر ريزش مو هم به مشکل شما افزوده مي‌شود.

اين در حاليست که يکي از فوايد روغن نارگيل براي مو جلوگيري از ريزش مو و درمان موخوره است. زيرا اين روغن حاوي مقدار زيادي پروتئين است. اين پروتئين به درون شاخه‌هاي مو نفوذ مي‌کند. به همين دليل از موخوره پيشگيري کرده و مانع از شکستگي تارهاي مو مي‌شود. زماني که روغن نارگيل را به پوست سر مي‌زنيد، به داخل پوست نفوذ کرده و فوليکول‌ها را تقويت مي‌کند. در نتيجه باعث افزايش سرعت رشد موها مي‌شود.

افزايش ضخامت مو با کمک روغن نارگيل
يکي از فوايد روغن نارگيل براي مو افزايش ضخامت تارهاي مو است. اين روغن حاوي ويتامين‌ها و اسيدهاي چربي است که باعث تغذيه پوست سر مي‌شود. از سوي ديگر به کوتيکول‌هاي مو نفوذ مي‌کند. در نتيجه باعث ضخامت تارهاي مو مي‌شود. البته بايد در هفته ۱ تا ۲ بار اين روغن را به پوست سر و موها بزنيد. سپس آن را به مدت ۵ دقيقه در موها و پوست سر ماساژ دهيد. با اين تکنيک رشد موها نيز بيشتر مي‌شود.

ويتامين‌ها و اسيدهاي چرب مفيد در اين روغن باعث از بين بردن تجمع سبوم از فوليکول‌هاي مو مي‌شود. در نتيجه سرعت رشد موها را افزايش مي‌دهد.

قبل از حمام از روغن نارگيل استفاده کنيد
در شامپوها از مواد شيميايي استفاده مي شود که باعث زبر شدن موها مي‌شود. در حالي که روغن‌هاي گياهي باعث نرم شدن موها مي‌شوند. اگر موهاي شما رنگ شده هستند و يا موهاي وز و زبر داريد، قبل از اينکه به حمام برويد، ريشه و ساقه موهاي خود را روغن نارگيل بزنيد. بعد از يک ساعت به حمام برويد. بعد از حمام هم مجدداً مقدار کمتري روغن نارگيل به ريشه و ساقه‌هاي مو بزنيد. با ماساژ دادن روغن نارگيل در ريشه و ساثه مو، از ريزش مو و موخوره جلوگيري مي‌کنيد.

قبل از رنگ زدن روي موها روغن نارگيل بزنيد
يک راه براي نحوه استفاده روغن نارگيل براي مو قبل از رنگ زدن است. رنگ و مواد دکلره باعث زبر شدن و خشکي موها مي‌شود. همچنين موها را در معرض مو خوره و ريزش قرار مي‌دهد. اما اگر قبل از رنگ زدن، مقدار کمي روغن نارگيل به ريشه و ساقه موهاي خود بماليد، از سفيد شدن موها جلوگيري مي‌کنيد.
 
اگر رشد موهايتان کند است، روغن نارگيل بزنيد
يکي از فوايد روغن نارگيل براي مو افزايش رشد موهاست. در بسياري از افراد موها در ماه کمتر از چند ميليمتر رشد مي‌کنند. رشد سريع موها براي بانوان بيشتر اهميت دارد. بيشتر خانم‌ها به موهاي بلند، نرم و پرپشت علاقه زيادي دارند. حال آنکه با کمک روغن نارگيل مي‌توانيد موهاي پرپشت، بلند و نرمي داشته باشيد.

اگر رشد موهايتان کند است، احتمالاً به دليل زبر بودن و نداشتن ويتامين کافيست. حالا بايد هر روز و يا هر شب قبل از خواب به اندازه يک قاشق غذاخوري روغن نارگيل را با مقدار کمي روغن کرچک و روغن بادام تلخ ترکيب کنيد. سپس اين روغن‌هاي گياهي را روي موها بماليد. مقداري از اين روغن را به کف سر بزنيد. سپس آن را به مدت ۲-۳ دقيقه ماساژ دهيد. به طوري که روغن به کف سر نفوذ کند.

محافظت و زيبايي موهاي سر
يکي ديگر از فوايد روغن نارگيل براي مو زيبايي و لطافت موهاست. نور مستقيم خورشيد با ايجاد کوتيکول موها مي‌شود. بنابراين هر روز موهايتان خشن‌تر و خشک‌تر مي‌شود. براي رفع اين مشکل، مي‌توانيد بعد از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، ابتدا موها را بشوييد. سپس روي آن روغن نارگيل بزنيد. اگر قبل از زدن اين روغن، يک قاشق نمک در شامپو بريزيد، تاثير بيشتري در بهبود کيفيت موها دارد.

جالب است بدانيد روغن نارگيل اگر براي يک دوره سه ماهه استفاده شود، مي‌تواند شوره سر را هم درمان کند.

يک نکته مهم براي روغن نارگيل براي رشد سريع مو استفاده از روغن اصل است. زمان تهيه بايد به رنگ و بوي روغن نارگيل توجه کنيد. روغن اصل و طبيعي به رنگ سفيد است. همچنين بوي نارگيل را مي‌توانيد از آن استشمام کنيد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar