فارس/ متخصص تغذيه گفت:بدون اطلاع از سطح ويتامين D در بدن کودکان نبايد به آنها اين ويتامين را بدهيم؛ در صورتى که کودکى بعد از تائيد پزشک کمبود ويتامين D داشت، مى‌تواند از آن استفاده کند.

احمد ساعدي، متخصص تغذيه و استاد دانشگاه علوم پزشکى تهران درباره «استفاده صحيح از ويتامين D توسط کودکان»، بيان کرد: بدون اطلاع از سطح ويتامين D در بدن کودکان نبايدنبايد اين ويتامين را به آنها بدهيم؛در صورتى که کودکى بعد از تائيد پزشک کمبود ويتامين D داشت، مى‌تواند از آن استفاده کند.

اين متخصص تغذيه خاطرنشان کرد:‌ اگر ميزان ويتامين D در بدن کودکى زير 10 بود، بايد حداقل تا ۶ ماه از اين مکمل استفاده کند؛ همچنين اگر سطح اين ويتامين بين‌ 10 تا 20 باشد، بايد قرص ويتامين D را تا سه ماه استفاده کند.

ساعدي متذکر شد: اگرميزان ويتامين D بالاي 20 تا 25 باشد، مي‌توان گفت ويتامين D مناسبى دارد و اگر سطح اين ويتامين در بدن کودکان بالاى پنجاه باشد، ديگر نيازي به مصرف اين مکمل نيست؛ ضمن اينکه بايد اين موضوع را هم در نظر گرفت که مواد غذايي حاوى ويتامين D هم مصرف شود.

وي درباره «زمان صحيح استفاده از قرص‌ها در قبل يا بعد از غذا»،گفت: نمي‌توان به طور کلي اين موضوع را بيان کرد؛چراکه داروها بايد طبق دستور پزشک مصرف شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar