ايرنا/ دکتر سيد مويد علويان در بيان علل کبد چرب گفت:‌ کم تحرکي، شهرنشيني، مصرف غذاهاي آماده مانند فست فودها، استفاده از نوشابه هاي قندي از جمله علل ايجاد کبد چرب است.
علويان، استرس ها را از ديگر علل ايجاد بيماري کبد چرب اعلام کرد و گفت: عوامل ژنتيکي هم در ايجاد بيماري نقش دارند و با مداخلات مي توان تاثير اين عوامل را به طور چشمگيري کاهش داد.

۴۰ درصد ايراني ها دچار کبد چرب هستند
فوق تخصص بيماري هاي گوارش و کبد با اشاره به اينکه کبد چرب بيماري شايع در جامعه است، بيان داشت: حدود ۴۰ درصد ايراني به نحوي کبد چرب دارند که بخشي از آنان از بيماري خود بي اطلاع هستند.
علويان ادامه داد: نيمي از افراد بالاي ۴۰ سال دچار چاقي يا اضافه وزن هستند که اگر آن را برطرف نکنند کبد چرب شيوع بيشتري پيدا مي‌کند.
وي به مصرف نمک و نوشابه هاي قندي در کشور اشاره کرد و گفت: جيره مصرف نمک ۱۲ گرم در روز است که مردم ما تقريبا ۲ برابر حد مجاز مصرف مي کنند. بطور ميانگين هر فرد در سال حداقل ۴۶ تا ۵۰ ليتر نوشابه قندي مصرف مي کنند که اين موارد هم در ابتلا به بيماري کبد چرب نقش دارند.
علويان به مصرف بيش از حد مجاز قند و شکر در کشور اشاره کرد و بيان داشت: مصرف اين محصولات هم در ايجاد کبد چرب و هم در تشديد بيماري نقش دارند.

کبد چرب درمان دارد
علويان ادامه داد: هرچند کبد چرب درمان دارد ولي افراد بايد اصول اوليه درمان را به درستي فراگيرند و به آنها عمل کنند تا از ابتلا و عوارض اين بيماري در امان باشند.
وي، افزايش تحرک بدني، مصرف تغذيه مناسب و تغيير شيوه زندگي از مهمترين راهکارهاي پيشگيري از ابتلا به کبد چرب اعلام کرد و گفت: روزانه ۳۰ تا ۴۰ دقيقه تحرک بدني که همراه با تپش قلب باشد براي پيشگيري اين بيماري بسيار مفيد است.
علويان با اشاره به اينکه هيچ وعده غذايي را براي رفع کبد چرب، نبايد حذف کنيم، بيان داشت: استفاده از لبنيات کم چرب، ميوه و سبزي را بايد در وعده هاي غذايي خودمان قرار دهيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar