نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سلامت

توصیه‌های وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
توصیه‌های وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوي وزارت بهداشت توصيه هايي را درباره چگونگي استفاده از ماسک براي پيشگيري از ابتلا به کرونا بيان کرد.

سيما سادات لاري سخنگوي وزارت‌،بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: يکي از شايع‌ترين روش‌هاي انتقال بيماري کوويد-۱۹ و آنفلوآنزا از طريق انتشار قطرات آلوده و ترشحات تنفسي فرد مبتلاست که معمولا در حين صحبت، عطسه و سرفه منتشر مي‌شود بنابراين لزوم استفاده درست از ماسک بسيار مهم است.

سخنگوي وزارت‌،بهداشت، درمان و آموزش پزشکي افزود: توصيه ما اين است که قبل از استفاده از ماسک بهداشت دست‌ها به خوبي رعايت شود، ماسک را به دقت بر روي صوت قرار دهيد و از پوشاندن کامل دهان و بيني به منظور به حداقل رسيدن هرگونه شکاف بين صورت و ماسک اطمينان حاصل کنيد.

لاري افزود: زماني که ماسک را روي صورت قرار مي‌دهيد از لمس آن خودداري کنيد همچنين به محض مرطوب شدن ماسک بايد آن را تعويض کنيد. در جاهايي که هوا مرطوب و شرجي است، افراد ممکن است مجبور شوند که ماسک را زودتر تعويض کنند.

لاري ادامه داد: در عين حال در هنگام برداشتن ماسک از روي صورت، به هيچ وجه قسمت جلويي ماسک را لمس نکنيد، بلکه آن را از پشت سر خارج کنيد. بعد از برداشتن ماسک، چشم و دهان را به هيچ وجه لمس نکنيد، دست‌هايتان را با آب و صابون بشوييد يا با استفاده از الکل ضدعفوني کنيد  همچنين بعد از استفاده از ماسک آن را در داخل سطل زباله در بسته قرار دهيد و بايد توجه داشته باشيد که از ماسک‌هاي يکبار مصرف هم نبايد بيش از يکبار استفاده شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar