نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

اگر این بیماری‌ها را دارید یاقوت‌های سرخ پاییز دوای دردتان است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اگر این بیماری‌ها را دارید یاقوت‌های سرخ پاییز دوای دردتان است

باشگاه خبرنگاران/ ميوه انار فوايد پزشکي و درماني بسياري دارد؛ به گونه‌اي که براساس تحقيقات منتشر شده در مجله پژوهش‌هاي پيشرفته (Advanced Biomedical Research) به جلوگيري از ابتلا به بسياري از بيماري‌ها و يا درمان آن مانند افزايش فشار خون، افزايش کلسترول، استرس اکسيداتيو که باعث پيري سلول‌ها و سرطان مي‌شود، افزايش قند خود، فعاليت‌هاي التهابي و ... کمک مي‌کند.

فوايد انار در درمان سرطان و جلوگيري از پيري

ثابت شده است که برخي ترکيبات انار مانند پلي فنول‌ها تاثيرات ضد اکسيداتيو، التهابي و سرطاني دارند و آب انار، راديکال‌هاي آزاد که عامل پيري سلول‌ها و سرطان است را کاهش مي‌دهد. کما اينکه عصاره آن نيز مانع از رشد سلول‌ها شده و مرگ سلول‌ها را تشديد مي‌کند که اين بيانگر تاثيرات ضد سرطاني آن است.

فوايد انار

درمان فشار خون و بيماري هاي قلبي با انار

انار يک غذاي سرشار از آنتي اکسيد‌هاي قوي و موادي بسيار مفيد براي سلامتي مانند فلاونوئيد‌ها، آنتوسيانين‌ها، اسيد پونيک، الاژيتانين‌ها و ساير موادي که داراي خواص ضد ويروسي، فشار خون بالا و ضد التهاب است.

همچنين مي‌توان از انار براي پيش گيري و درمان بسياري از سرطان ها، بيماري‌هاي قلبي، عروق خوني، پوکي استخوان، التهاب مفاصل، التيام زخم ها، دستگاه تناسلي و ديگر بيماري‌ها استفاده کرد.

خاصيت انار

از درمان ديابت و گرفتگي رگ ها تا سلامت کبد با انار

براساس يک تحقيق که در مجله آنکولوژي رفيوز (Oncology Reviews) منتشر شده است پلي فنول موجود در انار تاثير ضد سرطاني بسيار قوي به ويژه براي سرطان سينه، ريه و دهانه رحم دارد. طبق داده‌ها انار همچنين براي التهابات، گرفتگي رگ ها، مرض قند، حفاظت از کبد و اکسيداتيو مفيد است.

خواص انار در پاييز

از  کاهش کلسترول تا درمان افسردگي با انار

انار همچنين سطح کلسترول خون را کاهش داده و خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي را کم مي‌کند؛ چراکه حاوي مقاديري آنتي اکسيداتيو است که به جلوگيري از تجمع پلاکت‌ها و فشار خون کمک مي‌کند همچنين انار درد الهتابات مفصلي که کهنسالان از آن رنج مي‌برد را کاهش مي‌دهد.

فوايد انار تنها به سلامت جسم محدود نبوده و براي سلامت روان نيز مفيد است؛ خاصيت ضد افسردگي دارد و بر عملکرد مغز و احساس نااميدي تاثيرگذاري مثبت دارد.

تاثير انار بر بيماري ها

تاثير آب انار بر زنان باردار

هرچند مواد غذايي مفيد بسياري براي دوران بارداري وجود دارد، اما انار ميوه‌اي است که براي اين دوران خاصيت خارق العاده دارد؛ به گونه‌اي که هم براي مادر و هم براي جنين بسيار مفيد است و طبق پژوهشي که پژوهشگران در بيمارستان بريگهام انجام داده اند اگر زن باردار روزي يک ليوان آب انار بنوشد به فرآيند رشد مغز جنين و شبکه سازي ميان سلول‌هاي مغز کودک کمک مي‌کند البته که انار درمان هيچ بيماري  يا جايگزين نسخه پزشک نيست و تنها مفيد و کمک کننده براي درمان بيماري هاست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره