نماد آخرین خبر

پشت میزنشین‌ها چقدر باید ورزش کنند؟

منبع
نمناک
بروزرسانی
پشت میزنشین‌ها چقدر باید ورزش کنند؟

نمناک/ نشستن پشت ميز در کل روز مي تواند عاملي براي به خطر انداختن سلامتي باشد. همچنين يک سبک زندگي بدون تحرک را براي فرد ايجاد مي کند که در آن احتمال مرگ و مير و ابتلا به بيماري ها بيشتر است. مطالعات نيز در اين مورد در طيف وسيعي انجام شده است و ميليون ها فرد که در طول روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر پشت ميز مي نشينند، مورد بررسي قرار گرفتند.

مقداري ورزش هاي روزانه مي تواند اين وضعيت را بهبود ببخشد و انجام دادن آن ها هم اصلاً کار سختي نيست. محققان در مطالعه اي در مورد سبک زندگي بي تحرک به اين نتيجه رسيدند که اين افراد خودشان را محدود به اين نوع سبک زندگي کرده اند. اثرات منفي اين مشکل روي سلامتي به شدت زياد است.

مطالعه در اين مورد زياد انجام شده است و اساساً افرادي را که در سنين 45 سال و يا بالاتر هستند، را مورد بررسي قرار داده است. آن ها به اين نتيجه رسيدند افرادي که در طول روز 8 ساعت نشسته هستند و کم ترين ميزان ورزش و فعاليت را دارند، 9.9 درصد ميزان مرگ و مير در در آن ها افزايش پيدا مي کند. افرادي که در طول روز کم تر از 4 ساعت مي نشينند و يک ساعت هم ورزش مي کنند، درصد مرگ و مير در آن ها 6.8 درصد است.

پشت ميز نشين ها در روز چقدر ورزش کنند؟
مطالعات نشان مي دهد افرادي که روزانه به طور ميانگين 8 ساعت پشت ميز مي نشينند، بايد يک ساعت در طول روز ورزش کنند. چنانچه در بخش ورزش و سلامت نمناک اشاره کرده ايم افرادي که 6 ساعت يا کم تر مي نشينند، حداقل بايد نيم ساعت ورزش داشته باشند. اصلا نياز به ورزش سختي نيست يا مجبور نيستيد به باشگاه برويد. همين که يک پياده روي کوتاه داشته باشيد و اين کار را هنگام صبح بعد از ناهار يا بعد از شام انجام دهيد، کفايت مي کند. همچنين مي توانيد بعضي از روزها اين کار را نکنيد اما چند روز يک بار حتماً به انجام اين کار بپردازيد.

بعضي از متخصصان سلامت پيشنهاد مي کنند که هر روز نيم ساعت ورزش داشته باشيد شايد نيم ساعت ورزش بيشتر شما را خسته کند اما صد در صد مانع رسيدگي شما به کارهايتان نمي شود. به شرطي که زود از خواب بيدار شويد، در طول روز به کارهايتان برسيد و زماني را هم به ورزش اختصاص دهيد و در نتيجه همه چيز به خوبي پيش خواهد رفت. مثلاً مي توانيد از خانه تا محل کار پياده برويد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره