باشگاه خبرنگاران/ انبه يکي از خوشمزه‌ترين ميوه‌هايي است که مصرف بالايي در سطح جهان دارد؛ اما بسياري از افراد از فوايد فراوان و شگفت آور موجود در هسته آن بي خبرند و غالبا پس از خوردن اين ميوه، هسته آن را دور مي‌اندازند.

در اين گزارش به فوايد بهداشتي و زيبايي نهفته در دانه انبه مي‌پردازيم.

۱- کاهش کلسترول با روغن هسته انبه

روغن هسته انبه باعث تقويت و تحريک گردش خون در بدن مي‌شود که همين مسأله سبب خواهد شد تا به کاهش ميزان کلسترول خون کمک کند. از اين رو به افرادي که از کلسترول بالاي خوني رنج مي‌برند، توصيه مي‌شود تا در رژيم غذايي خود از روغن هسته انبه استفاده کنند.

فوايد انبه

۲- حفظ سطح قند خون با روغن هسته انبه

روغن هسته انبه مي‌تواند سطح قند خون را کنترل کند؛ از اين رو استفاده از آن براي افراد ديابتي بي نهايت مفيد است. روغن هسته انبه همچنين به حفظ سطح انرژي و کاهش سطح قند خون به هنگام بالا رفتن قند در بيماران ديابتي کمک مي‌کند؛ علاوه بر آنکه جذب گلوکز را در بدن کاهش مي‌دهد.

خواص روغن هسته انبه

۳- کمک به حفظ وزن سالم با روغن هسته انبه

روغن هسته انبه به حفظ وزن سالم کمک مي‌کند؛ چراکه ميوه انبه و دانه‌هاي آن در مديريت وزن تأثير دارند و گردش خون و متابوليسم بدن (سوخت و ساز در بدن) را تقويت مي‌کنند.

۴- خواص روغن هسته انبه براي پوست

براي داشتن پوستي سالم، از روغن هسته انبه استفاده کنيد؛ چرا که به رهايي از جوش‌هاي غرور جواني و جوشدانه کمک مي‌کند.

خواص انبه

۵- فوايد روغن هسته انبه براي مو

روغن دانه انبه همچنين باعث سلامتي مو مي‌شود و ريزش مو و شوره سر را درمان مي‌کند؛ از اين رو سرشار از اسيد‌هاي چرب، ويتامين‌ها و مواد معدني است که مو‌ها را سالم و براق مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar