نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

اگر شب‌ها به خاطر فکر و خیال خواب‌تان نمی‌برد «جوز هندی» دوای شماست!

منبع
بروزرسانی
اگر شب‌ها به خاطر فکر و خیال خواب‌تان نمی‌برد «جوز هندی» دوای شماست!

مجله دلتا/ جوز هندي قرن‌هاست که به عنوان يک طعم‌دهنده و چاشني غذاهاي آسيايي استفاده مي‌شود. جوز هندي داراي اثرات درماني است و به طور گسترده‌اي به عنوان درمان خانگي براي بيماري‌هاي مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرد. از جمله خواص جوز هندي مي‌توان به افزايش قابليت هضم غذا، سم زدايي بدن، حمايت از کليه‌ها، درمان بي‌خوابي، کاهش بدن درد، درمان التهابات، تقويت سيستم ايمني بدن، درمان آکنه و درمان سرطان اشاره کرد. 

فوايد جوز هندي
باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش مي‌شود
جوز هندي داراي خواص متعددي است که مي‌تواند به طور موثر در مقابله با ديابت مفيد باشد. اگر جوز هندي به غذا اضافه شود مي‌تواند هضم را بهبود بخشد و با مشکلاتي مانند تهوع مبارزه کند. علاوه بر اين، متخصصان تغذيه پيشنهاد مي‌کنند که فيبر رژيمي موجود در جوز هندي براي تنظيم حرکات روده مفيد است. مصرف منظم جوز هندي نه تنها هضم را تحريک مي‌کند، بلکه مي‌تواند مشکلات روده‌اي را نيز درمان کند.

براي بهداشت دهان و دندان مناسب است
در اغلب موارد، مشکلات دهاني مورد توجه قرار نمي‌گيرند، زيرا دردناک نيستند و ناديده گرفتن آن‌ها به طور مداوم باعث سرطان دهان مي‌شود. جوز هندي مي‌تواند به درمان مشکلات مختلف دهاني مانند خونريزي لثه، دندان درد و غيره کمک کند. علاوه بر اين، برخي از باکتري‌ها در داخل دندان شماست که دندان درد را ايجاد مي‌کنند و اگر به موقع درمان نشوند، مي‌توانند منجر به افتادن دندان شوند. جوز هندي يک ماده با خواص ضد باکتريايي قدرتمند است. گفته مي‌شود که افزودن جوز هندي به غذا براي سلامتي دهان شما موثر است و مي‌تواند به درمان درد دندان کمک کند.

به سلامت کليه کمک مي‌کند
مانند ديگر اعضاي بدن، حفظ سلامت کليه ضروري است. گفته شده است که جوز هندي به سلامت کليه کمک مي‌کند. علاوه بر اين، بسياري از مطالعات ثابت کرده‌اند که اضافه کردن جوز هندي به ماست يا به مواد غذايي مي‌تواند در دفع سنگ کليه و درمان آن موثر واقع شود.

جوز هندي درمان کننده بي‌خوابي است
بي‌خوابي يکي از آزار دهنده‌ترين مشکلات مربوط به سلامتي است که شما را تشويق مي‌کند تا در اين زمينه دارو مصرف کنيد. مصرف مداوم داروهاي خواب آور احتمال دارد که اين مشکل را بدتر کنند، زيرا آن‌ها اعتياد آورند و راه حل مناسبي براي بلندمدت نيستند. در واقع هنگامي که مصرف داروها را متوقف مي‌کنيد، دوباره به بي‌خوابي دچار مي‌شويد. جوز هندي داراي مونتول است که تنش ذهن را آرام مي‌کند و مي‌تواند فشار رواني که مانع خواب شما مي‌شود را از بين ببرد. شما مي‌توانيد براي درمان بي‌خوابي مزمن يک قاشق پودر جوز هندي را به يک ليوان شير گرم اضافه و قبل از خواب مصرف نماييد.

جوز هندي درد را تسکين مي‌دهد
مطالعات بسياري براي شناسايي اين که آيا اين ادويه معجزه آسا مي‌تواند سردرد و يا ساير دردهاي بدن را کاهش دهد يا خير انجام شده است. جوز هندي داراي آنتي اکسيدان و خواص ضد التهابي است که نه تنها سردرد را تسکين مي‌دهد، بلکه باعث کاهش درد ناشي از آسيب و زخم در نقاط مختلف بدن مي‌شود.

جوز هندي يک آنتي اکسيدان قوي است
بدن شما نه تنها براي درمان سلول‌هاي سرطاني يا راديکال‌هاي آزاد بلکه براي جلوگيري از التهاب مزمن و آسيب اکسيداتيو نياز به مقدار زيادي آنتي اکسيدان دارد. متخصصان تغذيه توصيه مي‌کنند که ادويه‌جاتي مانند جوز هندي را به طور روتين در رژيم غذايي خود بگنجانيد. آنتي اکسيدان‌ها، هنگامي که با مواد مغذي ديگري مانند مس، پتاسيم، آهن و غيره ترکيب مي‌شوند، مي‌توانند به طور موثري در درمان بيماري‌هاي مزمني مانند آسم، آلرژي و حتي افسردگي نقش داشته باشد.

بهبود گردش خون
از جمله خواص جوز هندي اين است که مي‌تواند گردش خون را در بدن شما تسهيل کند. علاوه بر اين، روغن جوز هندي به طور گسترده‌اي به عنوان داروهاي گياهي براي درمان فشار خون بالا استفاده مي‌شود. از نظر متخصصان تغذيه پتاسيم موجود در اين ادويه مي‌تواند انعطاف رگ‌هاي خوني شما و گردش خون را بهبود بخشد.

موجب تاخير در پيري مي‌شود
خطوط صورت، چين و چروک، خشکي پوست و غيره نشانه‌هاي اوليه پيري است. متخصصين تغذيه مي‌گويند که اگر مقدار کمي جوز هندي را به رژيم خود اضافه کنيد، با خواصي که دارد مي‌تواند به جلوگيري از پيري زودرس کمک کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره