نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

پوست سیب زمینی و این همه خاصیت؟ با قاتل کلسترول و دیابت بیشتر آشنا شوید

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
پوست سیب زمینی و این همه خاصیت؟ با قاتل کلسترول و دیابت بیشتر آشنا شوید

باشگاه خبرنگاران/ سيب زميني يکي از پرمصرف‌ترين غذا‌ها در سراسر جهان است؛ به گونه‌اي که همگان به خاطر ارزان بودن و سرعت رشد و کاشت آسان از آن استفاده مي‌کنند، اما پوست سيب زميني اسرار بسياري دارد که اکثر مردم از آن بي اطلاع بوده و از اين رو سرنوشت آن غالبا سطل زباله است.


يک مجله تخصصي غذا و دارو ليستي بلند از فوايد پوست سيب زميني که گنجينه‌اي از مواد مغذي و مفيد براي بدن دارد را منتشر کرده است.

تقويت سيستم دفاعي بدن با پوست سيب زميني

پوست سيب زميني يکي از مهم ترين منابع ويتامين سي به شمار مي‌رود؛ به گونه‌اي که به مانند يک آنتي اکسيدان عمل مي‌کند، علاوه براين پوست زميني حاوي ويتامين ب و کلسيم است که نقشي اساسي را در تقويت سيستم دفاعي بدن ايفا مي‌کنند.

خاصيت ضد سرطاني پوست سيب زميني

پوست سيب زميني سرشار از موادي شيميايي گياهي است که آنتي اکسيدان قوي به شمار مي‌رود و همچنين مقادير زيادي اسيد کلروژنيک دارد که بدن را از سرطان حفظ مي‌کند.

کاهش کلسترول خون با پوست سيب زميني

در پوست سيب زميني مقدار زيادي الياف، آنتي اکسيدان و بوليفنل وجود دارد که باعث کاهش ميزان کلسترول مي‌شود؛ از اين رو توصيه مي‌شود تا پس از شستشوي دقيق سيب زميني را با پوست ميل کنيد.

کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي با پوست سيب زميني

از آنجايي که پوست سيب زميني سرشار از پتاسيم و يک ماده معدني بسيار مهم است، مصرف آن از خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و سکته مغزي مي‌کاهد؛ زيرا پتاسيم نقشي اساسي در کاهش فشار خون و حفظ سلامت قلب ايفا مي‌کند.
پوست سيب زميني همچنين حاوي مواد غذايي متنوع ، مفيد و ضروري براي قلب مانند اسيد امگا ۳ و اسيد‌هاي چرب است.

حفظ ميزان قند خون با پوست سيب زميني

افزودن پوست سيب زميني به وعده‌هاي غذايي خود اقدام مناسبي براي جلوگيري از پرخوري است؛ با صرف‌نظر از اينکه حاوي مقادير زيادي الياف است، مواد مغذي مناسب براي جلوگيري از افزايش سطح قند خون را هم دارد. تناول پوست سيب زميني براي مدت زياد موجب مي‌شود تا فرد به نوع دوم مرض قند و بيماري‌هاي قلبي مرتبط با آن مبتلا نشود.
پوست سيب زميني

درمان سوختگي پوست

پوست سيب زميني يکي از راه‌هاي خانگي تاثيرگذار و ساده براي درمان سوختگي پوست و يک آنتي باکتريال قوي است که پوست را مرطوب مي‌کند و نسبت به ديگر پماد‌هاي سنتي ضد سوختگي اثرگذاري بهتري دارد.

بازگرداندن جواني

بسياري از مردم از خاصيت شگفت انگيز و سحرآميز پوست سيب زميني خبر ندارند؛ اين ماده پرخاصيت به دليل داشتن مواد غذايي اصلي مناسب براي رنگ طبيعي مو راهي شگفت انگيز براي از بين بردن پيري به شمار مي‌رود و مي‌توان با استفاده از پودر آن مو‌ها را شستشو داد.

کاهش لکه‌هاي تيره روي پوست با پوست زميني

پوست سيب زميني حاوي ترکيبات ضد باکتريال فنليک و آنتي اکسيدان است که نقش مهمي را در بازگرداندن رنگ طبيعي پوست ايفا مي‌کنند. شما بايد پوست سيب زميني تازه را روي لکه‌هاي تيره ناشي از آفتاب سوختگي و تيرگي به طور مستمر مالش دهيد تا از خاصيت لکه بري و روشن کنندگي پوست سيب زميني بهره‌مند شويد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره