نماد آخرین خبر

اکسیر زیبایی موهای شما در این ویتامین نهفته است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اکسیر زیبایی موهای شما در این ویتامین نهفته است

باشگاه خبرنگاران/ در حالي که شايد بسياري از افراد از خواص بيوتين يا همان «ويتامين B۷» بي خبر باشند، اما بايد گفت اين ويتامين فوايد زيادي براي مو‌هاي شما خواهد داشت.«ينس داگنه» از آرايشگران آلماني در اين خصوص مي‌گويد: ويتامين بي ۷ به منزله اکسيري براي زيبايي مو به شمار مي‌رود.

او در ادامه مي‌افزايد: اين ويتامين براي افزايش رشد مو و تقويت آن موثر عمل کرده و سبب مي‌شود تا از شکستگي و ريزش مو جلوگيري کند. اين‌ها علاوه بر آن است که اين ويتامين سبب مي‌شود تا مو ظاهري براق داشته باشد.

اين آرايشگر آلماني همچنين گفت: اين ويتامين را که به آن «بيوتين» نيز مي‌گويند، مي‌توان از طريق خوردن غذا‌هاي سرشار از مواد مغذي مانند موز، توت فرنگي، اسفناج و جو دوسر به دست آورد.

او همچنين گفت: براي کسب اين ويتامين، مي‌توان از مکمل‌هاي غذايي نيز استفاده کرد؛ اما اين مسأله بايد تحت نظارت پزشک صورت پذيرد.

گفتني است؛ بيوتين يا ويتامين بي ۷ يک ترکيب محلول در آب بوده و يکي از ويتامين‌هاي B کمپلکس محسوب مي‌شود. بيوتين براي سنتز اسيد‌هاي چرب، گلوکز و برخي اسيد‌هاي آمينه مانند والين و ايزولوسين مهم است.

پر پشت شدن مو

افراد بايد از رژيم غذايي خود به ميزان کافي بيوتين دريافت کنند؛ حال چه اين کار را به صورت طبيعي و از طريق افزايش مصرف مواد غذايي حاوي اين ويتامين انجام دهند  يا از مکمل‌ها استفاده کنند، نيازمند حفظ ميزان کافي بيوتين هستند. در حقيقت، اگر بدن انسان بيوتين کافي دريافت نکند، در نهايت ممکن است حتي مژه‌ها و ابرو‌هاي خود را نيز از دست بدهد.

بيوتين مي‌تواند به صورت يک مکمل تک  يا با ديگر ويتامين‌هاي خانواده B به عنوان مکمل B کمپلکس يا با ويتامين‌هاي ديگر به عنوان مکمل مولتي ويتامين فرموله شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar