بهداشت نيوز/ انار يکي از ميوه‌هاي محبوب در ميان ايراني‌ها است که بسيار براي سلامتي موثر است و فوايد بسياري براي سلامت پوست و مو، جلوگيري از کم خوني، بهبود سلامت قلب و درمان بيماري‌ها دارد، در ادامه مطلب با خواص اين ميوه  دوست داشتني آشنا مي‌شويد:

افزايش سلامت پوست با انار
انارها غني از ويتامين ث هستند که يک ماده مغذي بسيار مهم براي سلامتي پوست است. هم چنين آن ها پر از آنتي اکسيدان ها مثل پروانتوسيانيدين و فلاونوئيد هستند که با به تاخير انداختن علايم پيري ( مانند چين و چروک ) براي پوست عالي عمل مي کنند.

مي توانيد ۲ قاشق سوپ خوري پودر پوست انار را با ۱ قاشق سوپ خوري عصاره ليمو و عسل ترکيب کنيد به خوبي مخلوط تا خمير نرمي را شکل دهيد. اين را به صورت و گردن بماليد و بگذاريد ۱۵ دقيقه بماند. با آب ولرم بشوييد. اين کار مي تواند لکه هاي تيره را پاک کند و رنگ دانه ها را درمان و حتي پوست را روشن کند هم چنين خاصيت ضد پيري دارد.

درمان مشکلات پوستي از خواص انار 
آنتي اکسيدان هاي موجود در دانه و پودر انار، با آسيب هاي پوستي و آکنه مبارزه مي کند . ۲ قاشق سوپ خوري دانه انار له شده و ۱ قاشق سوپ خوري زرد چوبه مي تواند شگفتي ساز باشد. فقط بايد آن را روي موضع آسيب ديده بزنيد و بعد از ۱۵ دقيقه با آب سرد بشوييد.
استفاده از روغن دانه انار به درمان اگزما و پسوريازيس مشهور است. مخلوط کردن برگ هاي انار له شده با آب و نوشيدن آن مي تواند به تسکين اين وضعيت کمک کند.

بهبود هضم از خواص انار 
انار وقتي به سيستم گوارشي مي رسد به شکم و کبد کمک مي کند. هم چنين به تسکين عفونت هاي دستگاه ادراري و آساني جريان ادرار کمک مي کند. غني از فيبر رژيمي است و به تنظيم حرکات روده کمک مي کند.

انار براي جلوگيري از کم خوني 
کم خوني زماني ايجاد مي شود که بدن سلول هاي خوني قرمز کمي دارد ميزان بالاي آهن در آب انار به توليد گلبول هاي قرمز خون کمک مي کند. هم چنين درماني بزرگ براي چشم هاي قرمز و دردناک در نظر گرفته مي شود - تنها چند قطره از عصاره را در چشمان بريزيد.
انار مي تواند توانايي محافظت پوست در برابر خورشيد را افزايش دهد و هم چنين مي تواند در درمان ملاسما مفيد باشد

فوايد انار براي مو 
آنتي اکسيدان قوي در انار ، فوليکول هاي مو را تقويت مي کنند و گردش خون را بهبود مي بخشند. روغن دانه به عنوان يک درمان موثر براي مو هاي مجعد، خشک و نامرتب شناخته مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar