باشگاه خبرنگاران/نرگس جوزداني متخصص تغذيه و رژيم درماني درباره کاهش وزن با بيسکويت اظهار کرد: بيسکويت  را به عنوان يک منبع خوراکي سالم و کم کالري براي کاهش وزن مي‌دانيم، اما اين موضوع کاملا نادرست است.

او افزود: اولين ترکيب در تهيه بيسکويت  استفاده از آرد گندم و دومين ترکيب آن شکر سفيد است، افرادي که به علت تناسب اندام و تعادل وزن به حذف شکر از برنامه غذايي خود اقدام کرده اند بايد بدانند که مصرف ۴ الي ۵ بيسکويت در طول روز نه تنها باعث کاهش وزن نمي‌شود، بلکه افزايش وزن و چاقي هم به همراه خواهد داشت، چرا که ميزان شکر حذف شده به راحتي از همين طريق وارد بدن شده و سلول‌هاي چربي را افزايش خواهد داد.

جوزداني تصريح کرد: روغن قنادي يکي ديگر از ترکيبات موجود در بيسکويت حتي در بيسکويت‌هاي سبوس دار است که اسيد چرب اشباع بسيار زيادي دارد، بنابراين سبوس دار بودن بيسکويت به معناي سالم بودن آن نيست.

اين متخصص تغذيه و رژيم درماني درباره سبوس موجود در بيسکويت گفت: سبوس گندم در بيسکويت به صورت نيم پودر شده به آرد گندم اضافه شده و با جويدن بيسکويت به خوبي قابل حس است، در صورتي که براي دريافت حداکثري سبوس بايد فراوري شده آن را مصرف کرد تا از اين طريق سلامت بدن حفظ شود.

تاثير شربت اينورت در بيسکويت
جوزداني با بيان اينکه بيسکويت حاوي شربت اينورت است، تاکيد کرد: شربت اينورت در صنعت استفاده مي‌شود و حاوي طعم دهندگي گلوکز خالص است، بنابراين شربت اينورت موجود در بيسکويت  به علت دارا بودن مقدار زيادي شکر نبايد به عنوان يک بيسکويت سالم و رژيمي استفاده شود؛ چرا که به راحتي افزايش وزن و چاقي را به همراه خواهد داشت. او گفت: تنها به علت سبوس موجود در بيسکويت نبايد آن را سالم بناميم، بلکه تمام فاکتور‌ها بايد در آن رعايت شود؛ افراد مي‌توانند بر اساس سليقه خود به انتخاب نوع بيسکويت اقدام کنند و حتما به ياد داشته باشيد که هر بيسکويتي که براي مصرف انتخاب شود، نبايد از ميزان ۲ الي ۳ عدد در روز بيشتر شود.

جوزداني يادآوري کرد: از پرکالري ترين و چرب ترين بيسکويت ها مي توان به بيسکويت هاي کرم دار اشاره کرد که مصرف آن ها براي افرادي که چربي دارند يا به قند خون مبتلا هستند، توصيه نمي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar