نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

اینطور سرکه سیب خوردن، خطرناک است!

منبع
نمناک
بروزرسانی
 اینطور سرکه سیب خوردن، خطرناک است!

نمناک/ از آن جا که اين نوشيدني شگفت انگيز در سال هاي اخير محبوبيت زيادي کسب کرده است، بسياري از مردم سرکه سيب را به دليل فوايدش در کاهش وزن، کنترل قند خون، تقويت سلامتي و بهبود آکنه و اسکار مصرف مي کنند اما علي رغم مزاياي بيشمار آن، کارشناسان بهداشت توصيه مي کنند هنگام مصرف سرکه سيب احتياط کنيد زيرا اگر به روش صحيح استفاده نشود مصرف آن به طور بالقوه مي تواند به سلامتي آسيب برساند. 

نوشيدن سرکه سيب بلافاصله بعد غذا
ممکن است تصور کنيد نوشيدن سرکه سيب پس از غذا به کاهش وزن کمک مي کند اما اين امر به هيچ وجه صحيح نيست زيرا مي تواند روند هضم غذا را به تعويق اندازد. نوشيدن سرکه سيب با معده خالي فوايد سلامتي را به حداکثر مي رساند و توانايي پردازش غذا را افزايش خواهد داد. اگر مي خواهيد سرکه سيب را پس از غذا بنوشيد حداقل به مدت 20 دقيقه صبر کنيد.

استنشاق سرکه سيب
استنشاق سرکه سيب مي تواند آسيب جدي به ريه ها وارد کند بنابراين از اين امر خودداري کنيد زيرا باعث سوزش ريه هاي شما خواهد شد.

مصرف سرکه سيب غليظ
نوشيدن سرکه سيب غليظ براي دندان ها مضر است بنابراين بايد توجه داشت که حتي سرکه سيب رقيق شده در آب نيز اسيدي بوده و به ميناي دندان آسيب مي رساند اما آسيب آن به مرتب کم تر خواهد بود.

نوشيدن سرکه سيب به مقدار زياد
همان طور که فوايد بيشمار سرکه سيب مشخص شده است بنابراين ممکن است بخواهيد با نوشيدن مقدار زيادي از آن اثراتش را تضمين کنيد اما اين امر مي تواند براي بدن خطرناک باشد و سبب سوزش سردل و عوارض جانبي مختلفي شود. بنابراين نوشيدن آن را با مقدار کم شروع کنيد. روزانه دو قاشق غذاخوري از سرکه سيب رقيق شده پيشنهاد مي شود.

نوشيدن سرکه سيب قبل از خواب
قطعا مصرف سرکه سيب قبل از خواب ايده خوبي نيست. متخصصان بهداشت اظهار مي دارند نوشيدن سرکه سيب دقيقا قبل از خواب به مري آسيب مي رساند بنابراين بايد بين نوشيدن آن و خواب، حداقل 30 دقيقه فاصله باشد.

اعمال مستقيم سرکه سيب روي پوست
اعمال مستقيم سرکه سيب روي پوست به دليل خاصيت اسيدي آن مضر است. اگر از آن به عنوان تونر براي درمان عفونت ها و از بين بردن لکه ها استفاده مي کنيد رقيق کردن آن را فراموش نکنيد.


توجه : اين مطلب از منابع خارجي ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رساني و آموزشي دارد . از اينرو توصيه پزشکي تخصصي تلقي نمي شوند و نبايد آنها را جايگزين مراجعه به پزشک جهت تشخيص و درمان دانست .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره