نماد آخرین خبر

ماده خوراکی که حافظه را تقویت میکند

منبع
مهر
بروزرسانی
ماده خوراکی که حافظه را تقویت میکند

مهر/ شماري از مطالعات نشان داده اند که زردچوبه داراي خواص درماني متعددي از جمله تقويت سيستم ايمني، ضدالتهاب و آنتي اکسيدان بودن است. برخي مطالعات هم خواص آن را در درمان سرطان نشان داده اند.
اين تحقيق به بررسي تاثيرات مکمل کورکومين بر عملکرد حافظه در افراد بدون ابتلا به دمانس (زوال عقل) و همچنين تاثير احتمالي کورکومين بر پلاک هاي ميکروسکوپي در مغز افراد مبتلا به آلزايمر پرداخت.
گري اسمال، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه کاليفرنيا، در اين باره مي گويد: «نحوه دقيق تاثير عصاره کورکومين مشخص نيست، اما ممکن است ناشي از توانايي اين ماده در کاهش التهاب مغز باشد که در هر دو بيماري آلزايمر و افسردگي حاد وجود دارد.»
اين مطالعه شامل ۴۰ فرد بزرگسال بين سنين ۵۰ تا ۹۰ سال بود که دچار مشکلات خفيف حافظه بودند.
شرکت کنندگان به طور تصادفي به دو گروه تقسيم شدند و به مدت ۱۸ ماه دو بار در روز دارونما يا ۹۰ ميليگرم کورکومين دريافت مي کردند.
تمامي شرکت کنندگان در ابتداي مطالعه و در فواصل شش ماهه تحت ارزيابي هاي شناختي قرار گرفتند؛ همچنين ميزان کورکومين خون شان در ابتداي مطالعه و بعد از ۱۸ ماه بررسي شد.

به گفته اسمال، افرادي که کورکومين دريافت کرده بودند، شاهد بهبود قابل توجهي در حافظه و توانايي توجه شان بودند، اما افراد دريافت کننده دارونما، چنين تجربه اي نداشتند.
در تست هاي حافظه، وضعيت افراد دريافت کننده کورکومين در طول ۱۸ ماه تا ۲۸ درصد بهبود يافته بود.
اين نتايج نشان مي دهد مصرف اين نوع کورکومين مي تواند فوايد شناختي مثمرثمري در طول سال ها داشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره