نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

بلا‌هایی که نخوردن دائمی گوشت قرمز سرتان می‌آورد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
بلا‌هایی که نخوردن دائمی گوشت قرمز سرتان می‌آورد

باشگاه خبرنگاران/ دکتر اولگا کورا بيلووا کارشناس تغذيه روسي مي‌گويد هنگامي که فرد از يک رژيم غذائي حاوي گوشت به يک رژيم غذائي گياهي روي مي‌آورد، بايد بداند که بدن به يک بازه زماني نياز دارد تا بتواند خود را با اين تغيير سازگار کند؛ به گونه‌اي که در روز‌هاي اول دچار نفخ شکم و افزايش گاز در معده مي‌شود، زيرا باکتري که مي‌تواند سلولز موجود در همه گياهان را خرد کند، در معده کم بوده و از اين رو هضم پروتئين گياهي بد خواهد بود.

بهتر است نيمي از پروتئين مورد نياز بدن منبع حيواني داشته باشد

اولگا کورا بيلووا مي‌گويد گوشت بيش از مواد غذايي ديگر موجب احساس سيري مي‌شود، به گونه‌اي که ۱۰۰ گرم گوشت، حدود ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئين دارد و انسان بالغ روزانه نيازمند ۶۰ تا ۸۰ گرم پروتئين است که بهتر است ۵۰ درصد آن حيواني باشد.

اين کارشناس روس توضيح داد: اگر شما به طور کامل خوردن گوشت را ترک کنيد بايد مقادير بيشتر هيدروکربونات مصرف کنيد تا بر احساس گرسنگي خود غلبه کنيد و به دنبال آن با مشکلات اضافه وزن مواجه خواهيد شد.

گياه خواري

ترک کامل تناول گوشت موجب کمبود ويتامين D، B۱۲، يُد، فسفر و کلسيم مي‌شود. همچنين اين موضوع به پروتئين گياهي کمک مي‌کند تا کلسيم موجود در بدن را هنگام ادVار دفع کند که اين خود منجر به ايجاد مشکل براي دندان ها، استخوان‌ها و مو‌ها که ۹۰ درصد مواد تشکيل دهنده آن‌ها پروتئين است، مي‌شود.

اگر خوردن گوشت را ترک کرديد حتما هر شش ماه يکبار آزمايش خون بدهيد

نخوردن گوشت باعث خشکي پوست و ريش ريش شدن ناخن‌ها شود؛ بنابراين فرد بايد هر شش ماه يک بار آزمايش خون و ادرار را انجام دهد تا ميزان پروتئين لازم براي ذخيره و آزادسازي آهن مشخص شود. اين پروتئين براي عملکرد عادي عضلات و رفع خستگي پس از تمرين‌هاي ورزشي ضروري است.

آزمايش ادرار

عامل کم خوني فقط تغذيه نامناسب نيست، بلکه از جمله مهمترين دلايل ديگر آن کمبود ويتامين B۱۲ و آهن است که بدن، آهن موجود در ترکيب هموگلوبين را به شکل بهتري از گوشت دريافت مي‌کند.

براي رهايي از خطر بيماري هاي قلبي وزن خود را کم کنيد

به گفته کورا بيلووا  ترکِ خوردن گوشت، خطرات ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و رگ‌هاي خوني را به ميزان ۲۲ درصد کاهش مي‌دهد، اما توضيح نداده اين ميزان چه رابطه‌اي با فرآيند بيوشيمي بدن دارد.

او مي‌افزايد: براي رهايي از خطر ابتلا به اينگونه بيماري‌ها بايد وزن را کاهش داد، زيرا چاقي يکي از مهمترين دلايل ابتلا به بيماري‌هاي قلبي است. هرکس مي‌خواهد رژيم غذائي گياهي داشته باشد بايد با پزشک خود حتما مشورت کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar