نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
سلامت

رازهایی که درون موزهای سیاه و له شده نهفته است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
رازهایی که درون موزهای سیاه و له شده نهفته است

باشگاه خبرنگاران/ موز يکي از ميوه هاي پر طرفدار و خوش عطر و طعمي‌ است  که کمتر کسي را مي‌توانيد پيدا کنيد که از خوردن اين ميوه لذت نبرد.

ميوه‌اي که تقريبا در بسياري از ميهماني‌هاي رسمي و غير رسمي پاي ثابت ظرف ميوه محسوب مي‌شود و البته کسي هم دست رد به تعارف ميزبان براي خوردن اين ميوه نمي‌زند.

در گذشته‌هاي نه چندان دور بسياري از مردم از مصرف موزهايي که رنگ پوست و ميوه آن به سياهي تغيير پيدا کرده بود، تمايلي نشان نمي‌دادند و همچنين از اينکه چنين ميوه‌اي را در ظرف ميوه قرار بدهند، امتناع مي‌کردند.

بر اساس تحقيقات پژوهشگران در حوزه علوم تغذيه هر چه ميوه موز سياه‌تر و رسيده تر باشد از نوعي ماده غذايي ضد سرطان برخوردار است.  

پيشگيري و درمان افسردگي با خوردن موز

داشتن يک رژيم غذايي صحيح علاوه بر تامين سلامت جسم و بدن شما، در حفظ و تامين سلامت و آرامش روحيه هم شما را ياري مي‌کند.

محمدتقي انوشه متخصص تغذيه و رژيم درماني به تشريح خواص موز و به ويژه موزهايي که پوست آن در گذر زمان، سياه شده  و رسيده است، پرداخت و گفت: هر چقدر موز سياه تر و رسيده‌تر باشد، خواص بيشتري در آن نهفته است.

او اضافه کرد: موزهايي که رنگ پوست آن‌ها تيره شده در مقايسه با موزهاي تازه‌تر، از قند، پتاسيم و فيبر بيشتري برخوردار است.

اين پزشک متخصص تغذيه و رژيم درماني بيان کرد: اسيد آمينه تريپتوفان موجود در موز به ترشح بهتر و بيشتر سروتونين کمک مي‌کند؛ در واقع موز ميوه‌اي نشاط آفرين محسوب مي‌شود و حال خوش افراد هم به ميزان سطح ترشح سروتونين بدن آن‌ها بستگي دارد.

انوشه همچنين تاکيد کرد: پس از مصرف موز سطح سروتونين در بدن فرد افزايش پيدا کرده و در نتيجه مصرف مستمر اين ميوه از بروز افسردگي جلوگيري مي‌کند ضمن اينکه مصرف موز در افراد افسرده هم به تسريع روند درماني آن‌ها کمک بزرگي به شمار مي‌رود. 

رازهايي که درون موزهاي سياه و له شده نهفته است

ميان وعده‌اي مناسب براي همه گروه‌هاي سني 

او يادآور شد: موز در فرهنگهاي مختلف مصارف گوناگون دارد و برخي از آن به عنوان ميوه استفاده مي‌کنند و برخي ديگر در آشپزي آن را مورد استفاده قرار مي‌دهند.

اين پزشک متخصص تغذيه و رژيم درماني اظهار کرد: در فرهنگ غذايي ما از موز به عنوان ميوه در سبد غذايي استفاده مي‌شود و به دليل مواد مغذي  که در خود جاي داده است، خواص آنتي اکسيداني و ضد سرطاني دارد.

انوشه تصريح کرد: موز به عنوان يک ميان وعده کامل و مقوي محسوب مي‌شود و مصرف آن براي همه گروه‌هاي سني توصيه مي‌شود و مصرف آن براي کودکان که در سن رشد قرار دارند بسيار حائز اهميت است. 

او اضافه کرد: مصرف موزهايي که رسيده و پوست آن‌ها سياه رنگ است، به تنظيم فشار خون افراد همچنين مقاوم‌تر کردن بدن در مقابل انواع سرطان کمک مي‌کند و برخي مشکلات معده نظير زخم معده، سوزش معده  يا ابتلاي فرد به يبوست را نيز درمان مي‌کند.

رازهايي که درون موزهاي سياه و له شده نهفته است

تامين انرژي روزانه با خوردن يک عدد موز

اين پزشک متخصص تغذيه و رژيم درماني تاکيد کرد: موز براي افراد کم خون مفيد است و علاوه بر آن در تامين انرژي فرد براي انجام کارهاي روزانه و افزايش ميزان انرژي بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

انوشه يادآور شد: همه گروههاي سني بايد ميوه‌هاي پر خاصيتي مثل موز را در رژيم غذايي خود جايگزين کرده و از خواص متعدد و بيشمار آن غافل نشوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره