نماد آخرین خبر

8 ترفند عالی برای رشد سریع‌تر موها

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
8 ترفند عالی برای رشد سریع‌تر موها

باشگاه خبرنگاران/ عوامل فراواني، چون سبک زندگي، رژيم غذايي سالم، سن و بسياري موارد ديگر وجود دارد که مي‌تواند بر زمان رشد مجدد مو تأثير بگذارد، بنابراين مراقبت از پوست سر و تحريک گردش خون براي تسهيل باز شدن فوليکول‌ها از مهمترين مراحل رشد سريع مو محسوب مي‌شود.


در گزارش بعدي ۸ نکته براي رشد سريع مو از بالش گرفته تا ماسک‌هاي مناسب را ارائه مي‌دهيم.

۱- ماساژ پوست سر
ماساژ دادن پوست سر هنگام استفاده از شامپو با نوک انگشتان همراه با اعمال فشار سبک يکي از نکات اصلي براي داشتن مو‌هاي بلند و سالم بوده و روشي است که به گردش خون سالم کمک و رشد مو را تحريک مي‌کند.
اين راهکار براي باز کردن فوليکول‌ها و تحريک گردش خون در مويرگ‌ها (ميکروسيرکولاسيون) استفاده مي‌شود، بنابراين سلول‌هاي مو با سرعت بيشتري احيا مي‌شوند.

همچنين توصيه مي‌شود از شستشوي مکرر مو‌ها خودداري کنيد، اين عادت بسيار بدي است و روي رشد مو تأثير منفي مي‌گذارد، بنابراين توصيه مي‌شود شستشوي آن را به دو يا ۳ بار در هفته کاهش دهيد.

۲- بهبود عادات غذايي
يک رژيم غذايي سالم همراه با ترکيب صحيح برخي از غذا‌ها رشد مو در کوتاه مدت را تقويت کرده و مدت زمان کوتاه مي‌شود. از جمله اين غذا‌ها مي‌توان به مرغ، عدس، نخود، تخم مرغ، شير، ليمو، پرتقال، کيوي و جعفري اشاره کرد.
 

۳- مکمل‌هاي غذايي و ويتامين‌ها

تغذيه مناسب را مي‌توان با مصرف مکمل‌هاي غذايي و ويتامين‌ها همراه کرد، اما بايد توجه داشت که اين مکمل‌ها نمي‌توانند جايگزين غذا‌هاي سالم و رژيم‌هاي غذايي شوند.
 

در ميان ويتامين‌هاي مفيد براي مو، ويتامين‌هاي A، E، C، B۵ و B۶، علاوه بر آهن و مواد معدني مانند منيزيم، روي و مس هستند که مکمل‌هاي  بسيار خوبي براي مو‌هاي بلند به شمار مي‌روند.

۴- بالش

استفاده از رو بالشي ابريشمي يک راه مفيد براي مو است، زيرا اين پارچه بسيار نازک يک مزيت اصلي دارد و اينکه سبوم يا همان چربي را از پوست سر جذب کرده و به اين ترتيب پوست سر و فوليکول‌ها مي‌توانند در طول شب نفس بکشند.
 

۵- آب سرد براي شستشوي مو

از جمله ترفند‌ها براي رشد و بلند شدن موها، شستشوي آن‌ها با آب سرد، چه بعد از استفاده از شامپو و چه پس از استفاده از هرگونه روش درماني (نرم کننده) است.
 
اثرات دوش گرفتن با آب سرد بر سلامت شما

شست و شوي نهايي مو‌ها بايد با آب سرد انجام شود تا از ضعيف شدن مو و از همه مهمتر از استرس ناشي از تغييرات دما پس از شستشو پيشگيري شود.

۶- حالت دادن به مو

يکي ديگر از عوامل رشد مو، شانه زدن روزانه آن با برس مخصوص و بدون اعمال فشار زياد يا کشيدن است و اين عادت روزانه منجر به نتايج مشابه ماساژ پوست سر يعني افزايش گردش خون و در نتيجه رشد سريعتر مو مي‌شود.
 

۷- خشک کردن مو با فاصله

نبايد از گرما به طور مستقيم يا خيلي نزديک به مو براي خشک کردن آن استفاده کنيد، زيرا اين امر منجر به شکنندگي و ضعف مو و در نتيجه ريزش سريع آن مي‌شود.
 
۸ ترفند براي رشد سريع مو‌ها/ چه کنيم تا موهايي درخشان داشته باشيم؟

براي داشتن مو‌هاي بلند، ضخيم و محکم در مدت زمان کوتاه، سشوار بايد حدود ۱۰ سانتي متر از مو فاصله داشته و درجه حرارت آن بالا نباشد.

۸- محصولات طبيعي

برخي محصولات طبيعي مانند روغن کرچک، ماسک آلوئه ورا، شستشو با رزماري يا سرکه سفيد و استفاده از ماسک طبيعي حداقل يک بار در هفته به تغذيه طبيعي فوليکول‌ها و پوست کمک کرده و رشد سريع مو را تسهيل مي‌کند.
 
۸ ترفند براي رشد سريع مو‌ها/ چه کنيم تا موهايي درخشان داشته باشيم؟

در ميان ساير روش‌هاي درماني طبيعي حنا گذاشتن است که به عنوان يک درمان طبيعي براي مو‌هاي سفيد بسيار مورد استفاده قرار مي‌گيرد و باعث تقويت مو و تحريک رشد آن مي‌شود.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar