نماد آخرین خبر

خواب رفتن دست و پا نشانه کدام بیماری است؟

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
خواب رفتن دست و پا نشانه کدام بیماری است؟

باشگاه خبرنگاران/ اگر دست و پا‌هاي شما هميشه به خواب مي‌رود، ممکن است به دليل يکي از مواردي باشد که در ادامه آن را شرح مي‌دهيم.

همايون پورشاهد متخصص داخلي گفت: يکي از معضلات رايج اين روز‌ها خواب رفتن دست و پا است.

او افزود: افراد بايد توجه داشته باشند به هنگام خواب رفتن دست و پاهايشان حالت قرار گيري اندام خود را تغيير دهند، تا بدن از حالت خواب رفتگي مزمن يا همان گزگز نجات يابد. البته اين خواب رفتگي‌ها در بدن هر فرد يک نوع خود را نشان مي‌دهد، به طورکلي خارش، بي‌حسي، گاهي اوقات درد در انگشتان پا و ضعف عضلات از ديگر علائم اين معضل است.

پورشاهد در ادامه برخي خواب رفتگي‌ها را خطرناک دانست و گفت: برخي خواب رفتن‌هاي دست و پا که با درد همراه هستند نشان از يک بيماري خطرناک عصبي مي دهند، بنابراين اگر به هنگام خواب رفتن اندام هاي بدن، افراد دچار ضعف مفاصل بودند لازم است تا در اولين فرصت به پزشک مراجعه کنند، زيرا اگر اين مشکل در زمان مناسب پيگيري شود احتمال عواقب مادام العمر به مراتب کمتر خواهد بود.

اين متخصص داخلي بيان کرد: ديابت، سندرم تونل کارپال، بيماري‌هاي کليوي، خوني، تيروئيد و کمبود ويتامين‌ها از شايع‌ترين دلايل خواب رفتگي دست و پا محسوب مي‌شوند.

او در پايان توصيه کرد: ويتامين‌هايي نظير: E ،B۶،B۱۲ و نياسين به سلامت عصب و پيشگيري از انواع خواب رفتگي ها در دست ها و پاها کمک شاياني مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar