بهداشت نيوز/ کرفس و آب آن خواص زبان زدي دارد که مقادير بسيار زيادي از ويتامين ها و مواد معدني را در خود جاي داده است
 در اينجا چهار مزيت آب کرفس با حمايت علمي وجود دارد:
 
 مقادير زياد و متنوعي از ويتامين ها و مواد معدني دارد 
يک فنجان آب کرفس حاوي مواد مغذي مختلفي است که بسياري از افراد در رژيم هاي غذايي مانند کلسيم، منيزيم و پتاسيم ندارند.
نوشيدن آب کرفس باعث مي شود سبزيجات بيشتري مصرف کنيد و در نتيجه مقادير بيشتري از مواد مغذي و ويتامين ها را مصرف کنيد .
 
داراي خواص آنتي اکسيداني و ضد التهابي
در يک بررسي در سال ۲۰۱۷ نتيجه گيري شد که ترکيبات موجود در کرفس مانند اسيد کافئيک، آپي ژنين و لوتئولين به عنوان آنتي اکسيدان هاي قوي با اثرات درماني عمل مي کنند.
آنتي اکسيدان ها از استرس اکسيداتيو جلوگيري مي کنند، شرايطي که وقتي راديکال هاي آزاد زيادي در بدن وجود دارد اتفاق مي افتد. راديکال هاي آزاد از منابع خارجي مانند آلودگي و همچنين از فرآيندهاي طبيعي بدن مانند هضم به بدن مي آيند. راديکال هاي آزاد بسيار زياد منجر به التهاب مزمن مي شوند، که مي تواند به سلول ها، بافت ها و اندام هاي سالم آسيب برساند و خطر ابتلا به بيماري هايي مانند حملات قلبي، سرطان، آرتروز و ديابت را افزايش دهد.
 
يک بررسي ديگر در سال ۲۰۰۸ نشان داد که لوتئولين موجود در کرفس به دليل خواص ضد التهابي مي تواند به تأخير در توسعه سلول هاي سرطاني کمک کند. نکته مهم اين است که اين مطالعه در سلولهاي آزمايشگاهي انجام شده است و بنابراين، نتايج ممکن است در مورد انسان اعمال نشود.
 
علاوه بر اين، يک مطالعه در سال ۲۰۰۷ بر روي موش ها نشان داد که ۲ ميلي گرم بر کيلوگرم در روز از لوتئولين ۴۰ درصد از رشد سلول هاي سرطاني ريه را کاهش مي دهد. دوز ۱۰ ميلي گرم در کيلوگرم در روز رشد ۶۰ درصدي را کاهش مي دهد. با اين حال، تحقيقات در مورد اثرات ضد التهابي کرفس بر روي انسان هنوز محدود است، و آب کرفس را نبايد يک درمان مناسب براي بيماري هاي مزمن مانند سرطان دانست.
 
خاصيت مرطوب کنندگي
از آنجا که کرفس حدود ۹۵٪ آب و حاوي الکتروليت است ، نوشيدن آب کرفس راهي عالي براي هيدراته ماندن است. هيدراته ماندن بدن شما را به درستي کار مي کند و خواب، شناخت و خلق و خو را بهبود مي بخشد.
علاوه بر اين، الکتروليت هايي مانند سديم ، کلسيم و پتاسيم به تنظيم سطح مايعات در بدن کمک مي کنند. آنها همچنين انقباضات عضلاني را تحريک مي کنند تا باعث پمپاژ قلب و حرکت عضلات شما شود.
 
آب کرفس قند کمي دارد
يکي ديگر از فوايد آب کرفس، کم بودن قند آن است که آن را به گزينه اي سالم براي آب ميوه هاي سنتي مانند آب پرتقال يا آب سيب تبديل مي کند.
به عنوان مثال، يک فنجان آب کرفس حاوي ۳.۱۶ گرم قند طبيعي در مقايسه با ۲۴ گرم در آب پرتقال و ۲۸ گرم در آب سيب است.
مصرف بيش از حد قند مي تواند منجر به افزايش وزن شود و شما را در معرض خطر بيشتري براي ديابت چاقي و بيماري هاي قلبي قرار دهد. آب کرفس نوشيدني کم قندي است که به سلامت شما کمک مي کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar