بهداشت نيوز/ پزشک فوق تخصص کليه و مجاري ادراري کودکان با اعلام اين خبر گفت: زردي نوزادان از 48 ساعت تا 10 روز نخست پس از تولد، فيزيولوژيک تلقي شده که بررسي ، تشخيص و درمان هر دو نوع  به عهده پزشک متخصص است .
دکتر مهران رغيب نسبت به جدي نگرفتن زردي به ويژه روزهاي نخست پس از تولد هشدار داد و افزود: به دليل پيشگيري از عواقب جبران ناپذير بهتر است زردي نوزادان جدي گرفته شود.
وي عفونت هاي ادراري را جزو شايع ترين مشکلات کليوي دوران کودکي برشمرد و اظهار داشت: رعايت بهداشت در کودکان به ويژه دختران از اهميت ويژه اي برخوردار است و تعويض زود به زود لباس زير و آموزش شستشو توسط والدين بيش از هر موردي توصيه مي شود.
وي عنوان کرد: بي اشتهايي، وزن گيري کم ، بي حالي و ... در کودکان بايد جدي تلقي شود و کودک از نظر عفونت هاي کليوي و اطمينان از وضعيت سلامت کليه ها مورد بررسي قرار گيرد.
وي خاطرنشان کرد: عفونت هاي ادراري و مشکلات کليوي به طور معمول کودکان را آزار مي دهد و کودکاني که قادر به صحبت کردن باشند ، به طور معمول تحمل درد و سوزش و مشکلات ادراري را ندارند و بازگو مي کنند که جدي گرفتن و اقدام به درمان در اسرع وقت مي تواند بسيار کمک کننده باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar