بهداشت نیوز/ پزشک فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان با اعلام این خبر گفت: زردی نوزادان از 48 ساعت تا 10 روز نخست پس از تولد، فیزیولوژیک تلقی شده که بررسی ، تشخیص و درمان هر دو نوع  به عهده پزشک متخصص است .
دکتر مهران رغیب نسبت به جدی نگرفتن زردی به ویژه روزهای نخست پس از تولد هشدار داد و افزود: به دلیل پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر بهتر است زردی نوزادان جدی گرفته شود.
وی عفونت های ادراری را جزو شایع ترین مشکلات کلیوی دوران کودکی برشمرد و اظهار داشت: رعایت بهداشت در کودکان به ویژه دختران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تعویض زود به زود لباس زیر و آموزش شستشو توسط والدین بیش از هر موردی توصیه می شود.
وی عنوان کرد: بی اشتهایی، وزن گیری کم ، بی حالی و ... در کودکان باید جدی تلقی شود و کودک از نظر عفونت های کلیوی و اطمینان از وضعیت سلامت کلیه ها مورد بررسی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: عفونت های ادراری و مشکلات کلیوی به طور معمول کودکان را آزار می دهد و کودکانی که قادر به صحبت کردن باشند ، به طور معمول تحمل درد و سوزش و مشکلات ادراری را ندارند و بازگو می کنند که جدی گرفتن و اقدام به درمان در اسرع وقت می تواند بسیار کمک کننده باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar