بهداشت نيوز/ طبق گفته‌هاي کارشناسان تغذيه مصرف همزمان پنير و تخم مرغ با يکديگر مي‌تواند باعث مشکلات سلامتي شود.
پنير و تخم مرغ دو تا از فوق العاده‌ترين غذا‌هايي است که شما مي‌توانيد در هر وعده غذايي از جمله صبحانه مصرف کنيد. اما طبق گفته‌هاي کارشناسان تغذيه مصرف همزمان اين دو با يکديگر مي‌تواند باعث مشکلات سلامتي شود.

برخي از ترکيبات غذايي وجود دارند که مي‌توانند باعث اختلال در عملکرد معده شده و معده شما را بهم بريزند. يکي از اين ترکيبات معروف هندوانه و شير مي‌باشد. اما هم اکنون وقت آن رسيده است با يکي ديگر از اين ترکيبات آشنا شويد. پنير و تخم مرغ!

مصرف هم زمان پنير و تخم مرغ به خصوص در وعده صبحانه مي‌تواند باعث سوءهاضمه و ديگر مشکلات مربوط به معده شود.
دکتر آشوتوش گوتام متخصص تغذيه معتقد است که ترکيب تخم مرغ با ديگر محصولات لبني از جمله شير و پنير مي‌تواند باعث مشکلات مختلف معده و دستگاه گوارش شود.
هر دو تخم مرغ و لبنيات از جمله پنير داراي پروتئين بسيار زيادي هستند و پروتئين از دير هضم‌ترين غذا‌ها مي‌باشد که ترکيب اين دو مي‌تواند تاخير در هضم را به وجود بياورد.
به وجود آمدن تاخير و کندي در هضم باعث مشکلات متعدد گوارشي از جمله يبوست خواهد شد. اين دقيقا همان چيزي است که در طب سنتي مي‌گويند غذا‌هاي سنگين را با يکديگر نخوريد.
همچنين خوردن تخم مرغ و پنير در کنار يکديگر مي‌تواند باعث ايجاد خواب آلودگي شود که مطمعنا شما پس از صبحانه و موقع شروع کار به آن نيازي نخواهيد داشت!
متخصصن تغذيه پيشنهاد مي‌کنند که اين دو غذا را از يک ديگر جدا مصرف کنيد، اما اگر اصرار داريد که حتما باهم بخوريد بهتر است وعده ناهار خود را حتما سبک برگزار کنيد تا دچار مشکلات بيشتري نشويد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar