آریا/ مشاور واکسن دفتر نخست وزیری انگلیس توصیه کرد رابطه میان تزریق واکسن تولیدی دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنکا، با تولید لخته‌های خونی در مغز، جدی گرفته شود.

 پروفسور ادام فین (Adam Finn)، مشاور واکسن نخست وزیر انگلیس توصیه کرده است تازمانی که اطمینان حاصل نشود تزریق واکسن کرونای آسترازنکا کاملا امن است، واکسیناسیون با این واکسن باید کند شود.
به نوشته دیلی میل، دکتر مگی ورموث (Maggie Wearmouth)، دیگر عضو گروه مشاوران پزشکی نیز توصیه کرده است از واکسن مودرنا (Moderna)، برای واکسیناسیون افراد کم‌تر از 50 سال، به جای واکسن آسترازنکا (AstraZeneca)، استفاده شود تا تکلیف واکسن آسترازنکا معلوم شود. از امروز چهارشنبه، واکسیناسیون با واکسن شرکت مودرنا در انگلیس و از منطقه ولز آغاز شده است.
به نوشته دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد، سه شنبه شب، کارازمایی واکسن جدید آسترازنکا برای کودکان را متوقف کردند تا نظر نهاد ناظر بر تولید و توزیع واکسن در انگلیس، در این باره اظهار نظر کند. به نوشته دیلی میل، دانشمندان تاکید می‌کنند بروز لخته خونی پس از تزریق واکسن کرونا، بسیار نادر است و در بیش از 18 میلیون نفر در انگلیس، در 30 نفر دیده شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar