ايسنا/گروه مجلات شاهد، هم‌زمان با سالگرد شهادت شهيد سيد مرتضي آويني، سي‌و يکمين شماره از ماهنامه «شاهد ياران» را که به سيد شهيدان اهل قلم مي‌پردازد؛ در قالب الکترونيکي منتشر کرد.

در اين شماره پس از درج سخنان رهبر معظم انقلاب، گفتارهايي از آيت‌الله جوادي آملي، دکتر رضا داوري اردکاني، محمد رکن آبادي، عليرضا حجت کمري، مريم اميني (همسر شهيد آويني)، دکتر محمد مددپور، مهدي نصيري، علي معلم دامغاني و... درباره شهيد آويني آمده است.

در مقدمه شاهد ياران؛ يادمان سيد شهيدان اهل قلم مي‌خوانيم: «شهيد سيد مرتضي آويني ويژگي ذاتي فرهنگ و تمدن غرب را با همۀ وجود درک کرده بود و اعتقاد داشت که از همين رو تمام فرهنگ ها، با تهاجم و براندازي از سوي فرهنگ و تمدن غرب مواجه بوده و خواهد بود: مگر اينکه با مداقه و درايت لازم در مباني وخصوصيات ذاتي آن وحتي شناخت دقيق ابزاري که مورد استفاده قرار مي دهد. راه نفوذ و پيشرفت آن سد شود.»

او در عصرنفوذ گستردۀ «نيست انگاري» در جوامع بشري، انقلاب اسلامي را آغاز نوعي تجديد عهد انسان معاصر با حقيقت حيات و فطرت خود مي دانست، مکاشفه در شناخت خصوصيات تکنولوژي هاي موثر در شرايط زندگي و نهادينه کردن باورهاي انسان امروزي و تاثير آن در پي ريزي فرهنگ و تمدن زايندۀ چنين تکنولوژي هايي را، چنان ضروري و حياتي مي‌انگاشت که هرگونه تعصب، تسامح و برخورد غير منطقي و فريبنده‌اي را در اين زمينه بر نمي‌تابيد و از همين رو، نگاه ماهيت شناسانه و منحصر به فرد او، موجب شده بود که پيوسته در حال مبارزه در دو جبهه باشد.

سي و يکمين شماره ماهنامه شاهد ياران به کوشش گروه مجلات شاهد و به سردبيري دکتر عباس خامه يار در  ۱۰۲ صفحه، قطع رحلي و به بهاي ۹۰۰ تومان منتشر شده است. براي دسترسي به اين نشريه، اينجا را کليک کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar