ايسنا/مصرف آب فوايد بيشماري براي سلامتي دارد که کمک به کنترل وزن، چربي سوزي، حفظ ساختار سلولي و بهبود سلامت دهان تنها مواردي از آن به حساب مي آيد.

نوشيدن آب به مقدار مناسب داراي فوايد زيادي براي سلامتي است و بسياري آن را اکسير زندگي لقب داده اند. آب تقريبا ۷۰ درصد از بدن انسان را تشکيل مي دهد و روي تک تک سلول‌ها تاثير مي گذارد تا آب مورد نياز بدن تامين شود، از بدن سم زدايي و دماي بدن حفظ شود که اين اقدامات به نوبه خود به زندگي سالم کمک مي کند.

هندوستان تايمز در مطلبي به برخي از فوائد مصرف آب کافي براي سلامت اشاره کرده است:

يکپارچگي ساختار سلول: براي حفظ يکپارچگي سلول‌هايي مانند مو، پوست و ناخن مصرف آب ضروري است و تا حدي به توليد کلاژن که خاصيت ضد پيري دارد کمک مي کند.

حفظ دماي بدن: حفظ تعادل مايعات براي حفظ دماي بدن عامل کليدي است. براي اينکه آنزيم ها به درستي کار کنند، مهم است که دماي بدن حفظ شود. در غير اين صورت بيشتر عملکردهاي بدن ممکن است متوقف بماند.

چربي سوزي: نتايج تعدادي از مطالعات حاکي از آن است مصرف آب با کاهش چربي بدن مرتبط است زيرا مصرف آب آشاميدني به کاهش وزن کمک مي کند.

حفظ رطوبت بدن: تشنگي آخرين نشانه کمبود آب است بنابراين کاملا ضروري است که فرد به مقدار کافي آب بنوشد. کمبود آب بدن باعث افت سطح انرژي و ضعيف شدن سيستم ايمني مي شود.

کمک به هضم غذا و حفظ سلامت دهان: يکي از رايج ترين سوالاتي که پرسيده مي شود اين است که چه زماني براي نوشيدن آب مناسب است؟ قبل از غذا؟ بعد از غذا؟ در حين غذا؟ نوشيدن آب در تمام اين سه مرحله به هضم بهتر غذا کمک مي کند. اين ماده توليد بزاق که حاوي الکتروليتها، مخاط و آنزيم است را تسهيل کرده که به هضم غذا کمک مي کند و باعث حفظ سلامت دهان مي شود. هضم غذا از دهان شروع مي شود و با افزايش سن توليد بزاق نيز کاهش مي يابد. اگر احساس مي کنيد دهان شما خشک است، ميزان مصرف آب را افزايش دهيد.

کمک به سم زدايي: مهمترين عملکرد آب سم زدايي است که به نوبه خود به سيستم ايمني بدن کمک مي کند. در طول روز سموم بسياري چه از طريق محيط زيست و چه از طريق مواد غذايي در بدن جمع ميشوند. سم زدايي از طريق ادرار، مدفوع و عرق اتفاق مي افتد همچنين تعريق به حفظ دماي بدن کمک مي کند. نوشيدن آب ناکافي ممکن است به يبوست و سنگ کليه منجر شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar