بهداشت نيوز/  علي سپهوند در رابطه با زنجبيل و فوايد آن، اظهار کرد: اين گياه در حدود ۶۰-۵۰ گونه غده‌دار معطر دارد که بومي آسياي دور يعني هندوستان و چين هستند و در ايران گونه بومي آن روئيت نشده است.
وي با اشاره به اين‌که زنجبيل گياهي است علفي چند ساله با ساقه‌هاي زير زميني ضخيم که داراي خاصيت دارويي است، بيان کرد: اين گياه مصارف غذايي، دارويي و ادويه‌اي دارد.
سپهوند با اشاره به اين‌که زنجبيل طبيعتي گرم و خشک دارد و ضد بلغم و صفراست، عنوان کرد: اين گياه به صورت پودر، خلال شده و تازه استفاده مي‌شود.
اين کارشناس گياهان دارويي مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي لرستان در رابطه با خواص و موارد مصرف زنجبيل، گفت: اين گياه به‌عنوان طعم دهنده غذا و شيريني استفاده مي‌شود.
وي با اشاره به اين‌که زنجبيل براي کاهش حالت نفخ شکم و التهاب‌هاي روده‌اي مانند کولون با اضافه کردن به چاي يا خلال به غذا استفاده مي‌شود، افزود: اين گياه براي تسکين درد، با مسدود شدن ترشح هورمون‌هاي التهاب‌زا باعث کاهش درد ميگرني و يا سردرد مي‌شود.

سپهوند با بيان اين‌که با اضافه کردن پودر زنجبيل به شير يا چاي درد و تورم کمتري در مفاصل احساس مي‌شود، عنوان کرد: زنجبيل براي پيشگيري از خطر ابتلا به سرطان ازجمله مقابله با سرطان تخمدان به خاطر خاصيت آنتي‌اکسيداني که دارد کاربرد دارد.

اين کارشناس گياهان دارويي مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي لرستان با اشاره به اين‌که زنجبيل باعث تسکين حالت تهوع مي‌شود، ادامه داد: در خصوص استفاده در دوره بارداري و تسکين حالت تهوع اتفاق نظري بين محققان وجود ندارد بنابراين در نحوه استفاده بايد با پزشک مشورت کرد.

وي با اشاره به اين‌که زنجبيل داروي ضد انعقاد خون است، بنابراين اگر از داروهاي رقيق کننده خون مانند آسپرين استفاده مي‌کنيد بهتر است از مصرف آن پرهيز شود، عنوان کرد: همچنين باعث کاهش قندخون براي ديابت نوع ۲ مي‌شود، البته بايد در نظر داشت که در بعضي موارد مصرف آن مي‌تواند تأثير خطرناکي روي ميزان انسولين داشته باشد، بنابراين با هماهنگي پزشک و عدم تداخل با داروهاي کاهنده قند خونمي‌توان از آن براي کنترل بهتر قندخون استفاده کرد.

سپهوند تأکيد کرد: زنجبيل بالا برنده قوي فشار خون است بنابراين توصيه مي‌شود افرادي که داراي فشار خون بالا هستند از آن استفاده نکنند.
اين کارشناس گياهان دارويي مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي لرستان در رابطه با عوارض جانبي مصرف زنجبيل، تصريح کرد: طولاني شدن قاعدگي، علائم حساسيت و آلرژي، دل پيچه، اسهال و سوزش معده از عوارض اين گياه است که نبايد در مصرف آن زياده روي کرد و در اين رابطه بايد از متخصص مربوطه کمک گرفت.

وي با اشاره به اين‌که استفاده از اين گياه براي کودکان زير دو سال و افرادي که سنگ کليه دارند مجاز نيست، عنوان کرد: در کل براي مصرف طولاني، بسته به طبع شخص مصرف کننده زنجبيل مي‌تواند باعث آسيب جسمي شود و بهتر است در اين رابطه با پزشک و کارشناس طب سنتي هماهنگي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar