باشگاه خبرنگاران/ قهوه يکي از محبوب‌ترين نوشيدني‌ها در سراسر جهان است. اين نوشيدني حاوي مقدار زيادي پلي‌فنول است که از آنتي‌اکسيدان‌ها به شمار مي‌رود. آنتي‌آکسيدان‌ها نيز به توانايي در مبارزه با آسيب سلولي معروف هستند.

قهوه منبع خوبي از ويتامين‌ها و مواد معدني است، زيرا حاوي بسياري از ويتامين‌ها و مواد معدني مانند منيزيم، پتاسيم، نياسين، کولين و ... است.

سرگئي ايوانف، رئيس بخش بيماري‌هاي قلب و عروق در بيمارستان در روسيه، به افرادي که از فشار خون پايين رنج مي‌برند هشدار داد که از نوشيدن مکرر قهوه و ساير مواد داراي کافئين خودداري کنند.

اين متخصص روسي گفت: نوشيدني‌هاي کافئين‌دار به حفظ ميزان فشار خون طبيعي کمک مي‌کنند اما با گذشت زمان باعث ايجاد مشکلاتي در سيستم عصبي، قلب و رگ‌هاي خوني مي‌شود.

او افزود: نوشيدن مکرر قهوه منجر به وابستگي جسم به کافئين مي‌شود. همچنين کافئين در مواد آداپتوژن مانند جينسينگ آلتورکوس و ساير مواد نيز وجود دارد، اما اين مواد فشار خون طبيعي را تثبيت نمي‌کنند و هيچگونه محرک‌هاي اضافي به بدن هم نمي‌رسانند.

اين متخصص همچنين توصيه کرد: در صورت تغيير ناگهاني فشار خون، بايد سريعاً با پزشک خود مشورت کنيد.مشکلات سلامتي مي‌تواند نشان دهنده بيماري‌هاي جدي قلبي يا مغزي باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar