باشگاه خبرنگاران/ به نقل از فودي ادم، ملون يکي از ميوه‌هاي شيرين و پرخاصيت فصل تابستان است که انواع مختلفي دارد. يکي از انواع ملون که طرفداران زيادي دارد، ملون طلايي است که با نام‌هاي ديگري مانند ملون شيرين يا ملون عسلي نيز شهرت دارد.

پيش‌تر ملون طلايي در مناطق روستايي کشت و در همانجا مصرف مي‌شد. با اين حال، اين نوع ملون به دليل مزه خاص و خواص بي نظيري که دارد امروزه به طور گسترده کشت شده و براي فروش به مناطق شهري ارسال مي‌شود.

در اين مطلب به ۹ واقعيت درباره ميوه ملون طلايي مي‌پردازيم:

۱- مزه اين ميوه در حقيقت تلفيقي از مزه سيب، هندوانه، و گواوا است. از اين رو، اگر طرفدار ترکيب ميوه‌هاي مختلف با هم هستيد مي‌توانيد روي اين ميوه حساب ويژه‌اي باز کنيد.

۲- کمتر کسي مي‌داند که پوست ملون طلايي نيز خوردني است. با اين حال، درباره ميوه‌هاي ديگر مانند هندوانه بحث و جدل زيادي درباره خوردني بودن پوست آن وجود دارد.

۳-‌ مي‌توانيد دانه‌هاي اين ميوه را خشک کرده، تف داده و مصرف کنيد و يا با فشردن، روغن آن را استخراج کنيد. همچنين مي‌توانيد دانه‌هاي آن را براي کاشت در سال بعد نگه داريد.

۴- ميوه ملون طلايي سرشار از ويتامين C، پانتوتنيک اسيد، کلسيم، روي، ويتامين B۶، فيبر، منيزيم، آهن، پتاسيم، ويتامين A، و امگا ۳ و امگا ۶ است.

۵- ۹۰ درصد حجم ميوه ملون طلايي را آب تشکيل مي‌دهد. از اين رو، اين ميوه يکي از بهترين گزينه‌ها براي تامين آب بدن در فصل گرم تابستان است.

۶- تحقيقات نشان داده است پتاسيم موجود در ملون طلايي باعث تنظيم و هماهنگي ميان اعصاب و ماهيچه و تقويت فرآيند انقباض عضلاني مي‌شود.

حقايق شگفت انگيز درباره ملون طلايي/ منتشر نشود

۷- به دليل آنکه ملون طلايي داراي سطح قابل توجهي از ويتامين B۶، امگا ۳ و امگا ۶ است، خطر حمله قلبي در افراد را کاهش مي‌دهد.

۸- کساني که از يبوست رنج مي‌برند مي‌توانند به ملون طلايي به عنوان يک درمان طبيعي توجه ويژه‌اي داشته باشند. اين ميوه داراي سطح بالايي از فيبر‌هاي محلول است که مانع از يبوست، و نيز تناسب اندام و کنترل کلسترول خون مي‌شود.

۹- ميوه‌هاي خشک امروزه به عنوان يکي از تنقلات پرطرفدار شناخته مي‌شوند. مي‌توانيد ملون طلايي را نيز خشک کرده و در هر زماني به عنوان تنقلات استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar