باشگاه خبرنگاران/ به نقل از استايل کريز، تابستان فصل ميوه‌هاي آبدار و شيرين است. يکي از اين ميوه‌هاي پرطرفدار و خوشمزه طالبي است.

طالبي نه تنها داراي مزه بي نظير و دلنشين بوده، بلکه داراي فوايد بي شماري براي سلامتي بدن است. از مهمترين خواص مصرف طالبي براي سلامتي بدن مي‌توان به موارد ذيل اشاره کرد:

۱- تقويت سيستم ايمني بدن
۲- سلامت قلب و عروق
۳- جلوگيري از ابتلا به سرطان
۴- مبارزه با استرس
۵- تقويت سلامت چشم
۶- جلوگيري از نفروپاتي ديابتي (بيماري کليه با منشا ديابت)
۷- سودمند براي ريه‌ها
۸- درمان بي خوابي
۹- کمک به درمان مشکلات قاعدگي
۱۰- کمک به کاهش وزن
۱۱- مفيد براي زنان باردار
۱۲- تسکين درد دندان
۱۳- کمک به درمان آرتروز
۱۴- تقويت فرآيند هضم غذا

مصرف طالبي علاوه بر ارتقاي سلامت جسماني، براي سلامتي پوست نيز بسيار مناسب است. طالبي به دليل آنکه داراي سطح بالايي از آب است، مي‌تواند باعث آبرساني به پوست شده و پوست صورت را جوان کند. اين ميوه داراي ويتامين K و E است که به حفظ سلامت پوست در برابر تشعشعات کمک مي‌کند.

خواص بي نظير طالبي؛ از تقويت سيستم ايمني بدن تا جلوگيري از نفروپاتي ديابتي/ منتشر نشود

همچنين سطح بالاي ويتامين‌هاي A و C موجود در طالبي براي پوست مفيد است. در حقيقت اين دو ويتامين به بازسازي و ساخت سلول‌هاي جديد در پوست کمک مي‌کنند. ويتامين C در ساختار کلاژن پوست کاربرد دارد که نقش بافت همبند را دارد.

همچنين مي‌توانيد از آب طالبي به عنوان يک کرم طبيعي براي درمان اگزما و برطرف کردن کک و مک بهره بگيريد. آب طالبي را مي‌توانيد به عنوان نخستين اقدام براي تسکين سوختگي و سايش پوست مورد استفاده قرار دهيد.

يافته‌هاي محققان نشان داده است اينوسيتول که نوعي از ويتامين B است به وفور در طالبي وجود دارد و مي‌تواند مانع از ريزش موي سر شود. همچنين اين ماده به رشد مجدد موي سر نيز کمک مي‌کند. همچنين مي‌توانيد با له کردن يک تکه طالبي و ماساژ آن بر روي موي سر، از آن به عنوان يک نرم کننده طبيعي استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar