آخرين خبر/ فعلاً کاري به اين کتاب نداشته باشيد و يک لحظه فکر کنيد اين اپليکيشن چه تغييرات بزرگي اجتماعي رو رقم زده. مي‌شه رفتار آدم‌ها رو به قبل و بعد از اينستاگرام تقسيم کرد و اين رفتارها رو عميقاً مطالعه کرد. از چيدمان کافه‌ها بگيريد تا لباسي که مي‌پوشيم. از سبک‌هاي جديد زندگي سلبريتي‌ها تا اون عکاس حرفه‌‌اي که ماه‌ها در طبيعت مي‌مونه تا بتونه يک عکس از حيوانات خاص بگيره.

اون سلبريتي‌هاي بت‌باز رو هم بگذاريد کنار. از نظر من اينستاگرام کار بزرگي که در فرهنگ ايران انجام داد، اين بود که "نوشتن" و "فکر کردن" و "انديشه" رو از گروهي خاص گرفت و امروز اگر شما حرفي براي زدن داشته باشيد، احتياجي به سر خم کردن مقابل غول‌هاي رسانه‌هاي کاغذي رو نداريد و مي‌تونيد حرف‌تون رو بزنيد.

مي‌تونيد بنويسيد بدون اينکه ماه‌ها منتظر بمونيد فلان شخصي که رسانه رو کنترل مي‌کنه، اجازه‌ي چاپ مقاله بهتون بده يا نه. اگر هنري داريد، مي‌تونيد عرضه‌اش کنيد، بدون اينکه به کسي باجي بديد.

خوندن اين کتاب از اين جهت مهمه که داستان ساخت اپليکيشني رو مي‌گه که در هر جايي و در هر فرهنگي، چيزهايي رو تغيير داده. اين رو هم بايد بدونيم تغييرات اجتماعي، چه فرايند زمان‌بري است.

از سازندگان اصلي تا زماني که facebook، اينستاگرام رو خريد، کتاب "بدون فيلتر"  .

برگرفته از اينستاگرام naghde_ketab

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar