باشگاه خبرنگاران/کارشناسان انگليسي از ظهور گونه‌اي جديد از کرونا در اين کشور با ۱۶ مورد ابتلا تا کنون خبر دادند.

 به نقل از «ديلي ميرور»، کارشناسان حوزه سلامت عمومي دولت انگليس از کشف گونه‌اي جديد از کوويد۱۹ خبر دادند که تا کنون ابتلاي ۱۶ نفر به آن به تأييد رسيده است.

بر پايه اين گزارش، کارشناسان سازمان سلامت عمومي انگليس (PHE) به سرعت در حال تجزيه و تحليل در خصوص اين گونه جديد ويروس کرونا هستند.

سازمان سلامت عمومي انگليس (Public Health England) در بيانيه‌اي اعلام کرد: ۱۶ مورد ابتلا به گونه «B.۱.۶۲۱» در سراسر کشور تا اين تاريخ شناسايي شده اند که بيشتر آن‌ها مرتبط با سفر به خارج از کشور بوده است.

به گفته اين کارشناسان انگليسي هيچ مدرکي وجود ندارد که اين گونه، بيماري شديدتري را ايجاد مي‌کند و يا واکسن‌هايي که در حال حاضر استفاده مي‌شوند را کم اثر مي‌کند.

سازمان سلامت عمومي انگليس در حال حاضر در حال انجام تست‌هاي آزمايشگاهي براي درک بهتر تأثير جهش‌ها بر رفتار ويروس کروناست.

خبر انتشار گونه جديد از کرونا در انگليس در حالي منتشر مي‌شود که بر پايه آمار مرکز ملي آمار اين کشور، درصد مثبت شدن آزمايش کرونا در تمامي مناطق انگليس به جز مناطق «شمال شرقي» و «شمال غربي» که نامشخص است، روندي افزايشي را داشته است.

دکتر «جني هاريس» (Jenny Harries) رئيس اجرايي آژانس امنيت بهداشت انگليس در اين باره گفت: جديدترين آمار بستري‌ها بار ديگر نشان مي‌دهد مسأله واکسيناسيون چقدر براي حفاظت ما در خصوص شدت بيماري و مرگ مير مهم است.

اين در حالي است که سازمان سلامت عمومي انگليس نيز با انتشار آماري نشان داده است گونه دلتاي کرونا با افزايش ۳۳ هزار و ۷۱۶ موردي از هفته گذشته، به رقم بيش از ۲۸۶ هزار مورد در اين کشور رسيده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar