برترين ها/ جنيفر لوپز، خواننده و بازيگر ۵۲ساله آمريکايي چند روز پيش ويدئويي بدون آرايش در صفحه شخصي اينستاگرام خود منتشر کرد و گفت: «من را بدون فيلتر و آرايش ببينيد»!

جنيفر از نقش ژنتيک در سلامت پوستش مي‌گويد!

پوست صاف، شفاف، درخشان و کاملا سالم جنيفر لوپز براي سال‌هاي طولاني مورد توجه بسياري از اهالي مد و زيبايي قرار گرفته است. برخي از افراد ادعا مي‌کردند که اين درخشش و سلامت، مديون محصولات آرايشي مختلف است، اما جِي‌لو با انتشار اين ويدئو به همه ثابت کرد که بدون آرايش هم پوست صاف و سالمي دارد!

راز زيبايي و سلامت پوست جنيفر لوپز چيست؟

لوپز به‌ تازگي در مصاحبه‌اي اعلام کرده است که مهم‌ترين راز سلامت پوست او، استفاده مداوم از کرم‌هاي ضدآفتاب استاندارد است. او مي‌گويد که در کنار ضدآفتاب، مصرف روزانه آب فراوان را هم پشت گوش نمي‌اندازد و حجم بالايي از ميوه‌ها و سبزي‌ها در برنامه غذايي روزانه او جاي دارند. اطرافيان جنيفر اين مساله را تاييد مي‌کنند که او در تمام وعده‌ها و ميان‌وعده‌هاي غذايي، استفاده از ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه فصل را دارد و گاهي از سالاد‌هاي مختلف به‌جاي شام يا ناهار استفاده مي‌کند. در کنار تمام اين موارد، جنيفر لوپز با خوشحالي از نقش ژنتيک در سلامت و درخشش پوستش مي‌گويد: «من هميشه از ژن‌هايي که باعث شدند تا من پوست زيبا، سالم و درخشاني داشته باشم، سپاس‌گزارم»!


نقش تغذيه در سلامت پوست

همان‌طور که گفته شد، استفاده فراوان از ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه يکي از راز‌هاي سلامت و زيبايي پوست جنيفر لوپز است. متخصصان پوست معتقدند که مصرف روزانه ۲ تا ۴ واحد ميوه و ۳ تا ۵ واحد سبزي يا صيفي مي‌تواند تاثير بسيار شگفت‌انگيزي بر حفظ سلامت و لطافت پوست داشته باشد. ميوه‌ها، سبزي‌ها و صيفي‌ها مي‌توانند آب مورد نياز پوست را تامين کنند و باعث ايجاد لطافت و درخشش پوست بشوند.

از طرف ديگر، اين خوراکي‌هاي ارزشمند حجم فراواني از ويتامين‌هايي مانند ويتامين C، A و E را هم به بدن مي‌رسانند. تمام اين ويتامين‌ها مي‌توانند به توليد کلاژن و افزايش سلامت پوست کمک کنند و باعث پيشگيري از آسيب‌هاي پوستي در اثر تماس با اشعه‌هاي مضر نور آفتاب بشوند. ضمن اينکه دريافت ويتامين C کافي از طريق مصرف ميوه‌ها و سبزي‌ها باعث مي‌شود تا راديکال‌هاي آزاد نتوانند به سلول‌هاي پوستي حمله کنند و باعث ايجاد چين‌وچروک يا پيري زودرس بشوند. مطالعات فراواني ثابت کرده‌اند افرادي که روزانه ۵ تا ۹ واحد ميوه و سبزي مصرف مي‌کنند، ديرتر دچار چروک‌هاي پوستي يا خشکي پوستِ منجر به ايجاد چين‌وچروک مي‌شوند.

جنيفر از نقش ژنتيک در سلامت پوستش مي‌گويد!


نقش ژنتيک در سلامت پوست

براساس اعلام متخصصان پوست، ژنتيک نقش بسيار پرررنگي در نوع پوست ما دارد. يعني ميزان خشکي، چربي، چين‌وچروک يا رنگ پوست مي‌تواند به‌شدت تحت تاثير ژنتيک باشد، اما اين مساله به‌معناي رها کردن پوست نيست! يعني اگر شما به‌صورت ژنتيکي داراي پوستي خشک، آکنه‌اي، روزنه‌دار يا حساس هستيد، نمي‌توانيد بگوييد که ژن من اين است و ديگر نمي‌توانم کاري براي حفظ سلامت و زيبايي پوستم بکنم!

متخصصان معتقدند که حتي بدترين انواع پوست هم مي‌توانند با يک مراقبت مناسب، بسيار سالم و زيبا نمايان شوند. در مرحله اول شما بايد روتين‌هاي پوستي مانند شستن پوست با شوينده‌هاي غير صابوني (مانند پَن‌ها يا شامپو بچه)، نوشيدن آب کافي در طول روز، مصرف ميوه‌ها و سبزي‌هاي تازه، استفاده از محصولات پوستي استاندارد و تميز نگه داشتن پوست را رعايت کنيد. در مرحله بعد اگر مشکل پوستي داريد، حتما با يک متخصص پوست مشورت کنيد تا با مصرف محصولات پوستي يا مکمل‌هاي خوراکي مناسب، بتوانيد سلامت پوست‌تان را حفظ کنيد. گاهي مکمل‌هاي حاوي کلاژن، بيوتين، روي، ويتامين‌هاي گروه B يا ويتامين C که توسط پزشکان تجويز مي‌شوند، مي‌توانند معجزه‌اي باورنکردني روي پوست شما ايجاد کنند.


نقش استفاده صحيح از ضدآفتاب‌ها در سلامت پوست

جنيفر لوپز در جايي از مصاحبه خود به نقش استفاده از ضدآفتاب‌ها در سلامت پوستش اشاره مي‌کند. بيشتر ما درباره اهميت ضدآفتاب‌ها در پيشگيري از ايجاد آکنه‌ها يا چين‌وچروک‌هاي پوستي مي‌دانيم، اما شايد ندانيم که استفاده صحيح از ضدآفتاب‌ها، مهم‌تر از مصرف روزانه آن‌ها است.

جنيفر از نقش ژنتيک در سلامت پوستش مي‌گويد!

اگر مي‌خواهيد سلامت پوست‌تان را با کمک کرم‌هاي ضدآفتاب، بيشتر حفظ کنيد، بايد نيم ساعت قبل از خروج از منزل ضدآفتاب بزنيد. هر ۳ ساعت يک‌مرتبه هم پوست‌تان را با دستمال‌هاي مخصوص پاک کردن آرايش، کاملا پاک کنيد و دوباره کرم ضدآفتاب بزنيد. اگر اين اصل مهم را رعايت نکنيد، نه‌تن‌ها ضدآفتاب نمي‌تواند باعث حفظ سلامت پوست‌تان بشود، بلکه مي‌تواند زمينه بروز مشکلات پوستي مانند جوش‌هاي سرسياه، لک‌هاي پوستي يا آکنه‌هاي مقاوم به درمان را هم فراهم کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar